Paryż: Powstanie pierwszy hotel Louis Vuitton

Prezes i dyrektor generalny Louis Vuitton - Michael Burke - ujawnił w niedawnym wywiadzie dla WWD plany przekształcenia paryskiej siedziby domu mody w ogromny kompleks, który obejmie pierwszy w historii hotel Louis Vuttion i największą globalną witrynę sklepową marki.

Reklama

Historyczny gmach Louis Vuitton w pierwszej dzielnicy Paryża szczyci się widokami rozciągającymi się od wieży Eiffla po Notre-Dame de Paris i sąsiaduje z kościołem Saint-Germain l'Auxerrois.

Jak mówi Michael Burke, kiedyś miejsce to było „ziemią niczyją”, ale w ciągu ostatnich 18 miesięcy koncern LVMH mocno pracował nad jego rewitalizacją.

Hotel Louis Vuitton to pierwsza tak ogromna inwestycja koncernu na wspomnianym terenie. Jego powierzchnię określa się na ponad 37 tys. m2. Koniec transformacji prawdopodobnie zakończy się dopiero za pięć lat.

Wyjątkowa instalacja LV w pierwszej dzielnicy Paryża

Początkom budowy hotelu Louis Vuitton towarzyszy nowa, eksperymentalna instalacja zatytułowana „LV Dream”, w której tworzenie zaangażowani są najwięksi artyści związani z domem mody Louis Vuitton, kawiarnię, cukiernię Cheval Blanc Paris oraz sklep z pamiątkami. Projekt ten będzie prezentowany przez najbliższy rok, a następnie przekształci się w ogromny butik Louis Vuitton.

Mimo imponującego rozmachu nowego projektu LV, plany są dość ryzykowne ze względu na hotel Cheval Blanc, który niedawno otworzył się po drugiej stronie ulicy…Hotel Cheval Blanc – pierwsze zagrożenie dla LV?

Cheval Blanc to luksusowy hotel w stylu art deco znajdujący się pod adresem 8 Quai du Louvre, 75001 Paris. Będzie najbliższym sąsiadem dla nowego hotelu LV, co początkowo odwodziło markę od inwestowania w tak ogromne przedsięwzięcie.

Mimo wszystko Michael Burke twierdzi, że oba obiekty nigdy nie będą stanowiły dla siebie zagrożenia, ponieważ „to zupełnie inna tożsamość, inny segment i inna idea – to zupełnie inne doświadczenia”.