Producenci zegarków przyzwyczaili nas, że chcą stworzyć niepowtarzalne dzieło, jeśli chodzi o design lub materiały, które wykorzystali. Jednym z nich Urwerk, który zaprezentował właśnie ich najnowszy model – UR-100V Stardust.

Reklama

Nie tylko kobiety kochają diamenty. Tak sądzi Urwerk

Na UR-100V umieszczono 400 diamentów o szlifie brylantowym. Zegarek dołącza do serii „100”. Posiada on szkieletową tarczę z charakterystycznym ustawieniem godzin i minut.

Urwerk UR-100V Stardust / materiały prasowe Urwerk Urwerk UR-100V Stardust / materiały prasowe Urwerk

Podobnie jak inne modele z tej serii, pozwala miłośnikom kosmosu doświadczyć międzygwiezdnych wrażeń! 

Według firmy, największym wyzwaniem przy tworzeniu tego zegarka było ułożenie diamentów. Nie pomagała w tym stalowa podstawa, która wymaga bardziej skrupulatnej pracy rzemieślniczej niż alternatywa ze złota. Ostatecznie jednak udało się ułożyć mozaikę, która charakteryzuje się gładką strukturą.

Pod szkłem również znalazły się diamenty przy skali minutowej. Wysadzana jest ona 36 diamentami, a 24 zdobią koronę zegarka. Kolejne 22 są osadzone w stalowej klamrze. Kamienie posiadają certyfikat VVS1, kolor D i łącznie zawierają prawie 1,90 karata.

- Chcieliśmy scenerii przypominającej rozgwieżdżone niebo, pozbawionej jednolitego struktury.  Bardziej miało to przypominać uporządkowany chaos. Ważna była dla nas nie tyle wielkość kamieni, ile ich ułożenie. Wszystko to miało być przypadkowe – powiedział Felix Baumgartner, mistrz zegarmistrzowski i współzałożyciel Urwerk.

Urwerk UR-100V Stardust / materiały prasowe Urwerk UR-100V Stardust / materiały prasowe

Poza „konstelacją gwiazd” Urwerk wyposażył swój zegarek w dwa liczniki. Pierwszy z nich pokazuje liczbę kilometrów przebytych przez Ziemię wokół własnej osi w ciągu 20 minut (554 km). Drugi licznik pokazuje natomiast odległość przebytą przez Ziemię wokół Słońca w tym samym czasie (35.750 kilometrów).

Urwerk UR-100V Stardust / materiały prasowe Urwerk Urwerk UR-100V Stardust / materiały prasowe UrwerkSamonakręcający się mechanizm Urwerk UR 12.02 napędza zegarek z częstotliwością 28 800 V/h i zapewnia 48-godzinną rezerwę chodu. Pasek z tkaniny w kolorze „Baltimore blue” dopełnia wyglądu tego kosmicznego czasomierza.

Urwerk planuje produkować tylko 10 takich zegarków rocznie. Jego cena to ponad 99 tys. dol.