Modne fryzury 2023: kok baletnicy

Alina Pawłowa, Maja Plisiecka, Alcia Alonso czy Aurelie Dupont – te nazwiska budzą wspomnienia! Najsłynniejsze primabaleriny na świecie od lat uczą nas wdzięku, elegancji i delikatności, zastygając na scenie w pozach tak pięknych, że czasami wydają się zrobione z wosku.

Reklama

Każda z nich – jak na baletnicę przystało – podczas występu zawsze stylizowała włosy w swój ulubiony kok baletnicy, który dziś powraca do nas jak bumerang w formie największego fryzjerskiego trendu 2023!

Co ciekawe, oprócz efektów estetycznych, baletowy kok może mieć ukrytą funkcję, która przyda się szczególnie osobom z przerzedzonymi włosami.

 

Jak stylizować przerzedzone włosy? Upnij je w kok!

Według stylistów fryzur koki typowe dla baletnic to doskonały sposób na optyczne zagęszczenie włosów, przy jednoczesnym ukryciu wszelkich ubytków na głowie.

Co więcej, uważa się, że działa to niezależnie od tego, jaki rodzaj koka baletowego chcemy wykonać. Może być umiejscowiony wysoko, na czubku głowy, nieco dalej, w okolicach potylicy lub nisko, tuż przy szyi.

Ważny jest jednak sam sposób stylizacji, który wymaga posiadania kilku konkretnych produktów oraz znajomości pewnych fryzjerskich trików.

 

Jak wykonać kok baletnicy? Instrukcja krok po kroku

Aby wykonać kok w stylu baletnicy potrzebne nam będą: bungee lub gumka do włosów, wsuwki, puder lub pianka zwiększające objętość, żel do włosów oraz dobrej jakości lakier do włosów.

Kok baletnicy – krok po kroku:

1. Podziel włosy na dwie sekcje (górną oraz dolną), a następnie nałóż u nasady puder lub piankę zwiększającą objętość.

2. Włosy zbierz razem, a następnie zawiąż kucyka z tyłu głowy.

3. Wszystkie wciąż wystające pasma „przyklej” do głowy za pomocą żelu do stylizacji włosów – dzięki temu zakryjesz wszelkie prześwity na głowie. Jeśli boisz się, że efekt nie będzie trwały, możesz przymocować wspomniane pasma za pomocą wsuwek.

4. Włosy związane w kucyk skręć w rulonik, a następnie zawiń go wokół gumki w kształt skorupki ślimaka. Całość obwiąż kolejną gumką i dodatkowo przymocuj wsuwkami. Za ich pomocą możesz zmieniać także formę koka.

5. Wykończ fryzurę, spryskując ją dobrej jakości lakierem, a jeśli wybierasz się na wieczorne wyjście, możesz dodatkowo oprószyć je mgiełką z brokatem.

Przepis fryzjerów na kok baletnicy jest niezwykle prosty, a jednocześnie bardzo efektowny. 

Spodobał Ci się Well.pl? Zajrzyj na nasze konto na Instagramie: