Gala oscarowa to rewia mody z najwyższej półki, a nic nie dopełnia wyjątkowych stylizacji lepiej niż rzadki, ekstrawagancki lub po prostu ultraklasyczny zegarek. Oto najciekawsze czasomierze, które dojrzeliśmy na nadgarstkach gwiazd podczas tegorocznej ceremonii rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Reklama

Luksusowe zegarki na Oscarach 2023: Ke Huy Quan – Omega Globemaster

Ke Huy Quan na Oscarach 2023 / Instagram @kehuyquan Ke Huy Quan na Oscarach 2023 / Instagram @kehuyquan

Ke Huy Quan, jeden z najbardziej niedocenianych aktorów ostatnich lat, zaprezentował się podczas gali oscarowej w jednym z najbardziej niedocenianych zegarków Omegi – modelu Globemaster. Minimalistyczny czasomierz inspirowany garniturową serią Constellation z lat 60. to nic krzykliwego, nic ekstrawaganckiego – po prostu klasa sama w sobie. Zupełnie jak jego właściciel, który z 95. gali wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej wrócił ze statuetką za najlepszego aktora drugoplanowego.

Cena: ok. 11 tys. dolarów

Luksusowe zegarki na Oscarach 2023: Michelle Yeoh – Richard Mille 37-02

Gwiazdy „Wszystko wszędzie naraz” nie tylko zdominowały wszystkie aktorskie kategorie oscarowe, ale także ściankę podczas gali. O ile jednak Ke Huy Quan postawił na klasykę, o tyle Michelle Yeoh zdecydowała się na coś zupełnie przeciwnego – jedyny w swoim rodzaju, wysadzany diamentami zegarek Richard Mille 37-02 Automatic Sapphire. Jest to jeden z najbardziej kunsztownych czasomierzy szwajcarskiej marki, którego koperta została wykonana z pojedynczego bloku szafiru uzupełnionego białym złotem.

Cena: na żądanie

Luksusowe zegarki na Oscarach 2023: Brendan Fraser – Omega Speedmaster Chronoscope

Brendan Fraser na Oscarach 2023 / Getty Images Brendan Fraser na Oscarach 2023 / Getty Images

Brendan Fraser świętował swojego Oscara za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w zegarku Omega Speedmaster Chronoscope. Kolekcja ta wykorzystuje legendarną serię Speedmaster i łączy ją z inspiracjami pochodzącymi z klasycznych chronografów Omegi z lat 40. XX wieku. Objawia się to charakterystyczną tarczą z trzema różnymi wskaźnikami – tachymetrem (pomiar prędkości), pulsometrem i telemetrem. Zegarek prawie tak skomplikowany jak postać, którą Fraser zagrał w „Wielorybie”.

Cena: ok. 13 tys. dolarów

Luksusowe zegarki na Oscarach 2023: Paul Mescal – Cartier Tank Chinoise

Paul Mescal w stylizacji na Oscarach 2023 / Instagram @paulmescalpics Paul Mescal w stylizacji na Oscarach 2023 / Instagram @paulmescalpics

Nominowany do Oscara Paul Mescal skradł nasze serca dwukrotnie. Najpierw swoim przepięknym smokingiem, a teraz – zegarkiem. Na jego nadgarstku znalazł się bowiem Cartier Tank, czyli synonim klasyki, perfekcyjny zegarek garniturowy i prawdziwa ikona.

Zaprezentowana przez Mescala  wersja to natomiast wykonany z platyny model Chinoise z absolutnie przepięknym, skórzanym paskiem. Gdyby Oscary przyznawano za stylówki na ściance, Mescal na pewno dostałby od nas statuetkę.

Cena: 54 tys. dolarów

Luksusowe zegarki na Oscarach 2023: Lenny Kravitz – Jaeger-LeCoultre Reverso Classic Duoface Small Seconds

Lenny Kravitz na Oscarach 2023 / Getty Images Lenny Kravitz na Oscarach 2023 / Getty Images

W kontraście do swojej ekstrawaganckiej stylizacji Lenny Kravitz zdecydował się na zegarek bardzo klasyczny. Chodzi o Jaeger-LeCoultre Reverso, czyli czasomierz z obracaną kopertą, który może służyć także jako przepiękna bransoleta. Swoim kształtem przypomina natomiast model Tank Cartiera, dzięki czemu z powodzeniem można go również nazwać ikoną stylu i klasycznej męskiej elegancji.

Cena: 18 tys. dolarów

Luksusowe zegarki na Oscarach 2023: Hong Chau – Panerai Luminor Due Luna

Hong Chau na Oscarach 2023 / Getty Images Hong Chau na Oscarach 2023 / Getty Images

Hong Chau - koleżanka z planu Brendana Frasera, również nominowana do Oscara za najlepszą drugoplanową rolę żeńską, pojawiła się na gali w sukience w kolorze pudrowego różu i pasującym do niej zegarku Panerai Luminor Due Luna. Trudno nazwać ten czasomierz subtelnym, jako że Panerai słynie z prawdziwie olbrzymich konstrukcji, ale na nadgarstku Hong Chau zegarek prezentuje się zaskakująco dobrze. Poza ekstrawaganckim kolorem wyróżnia się także ciekawą komplikacją – pokazuje fazy księżyca.

Cena: na żądanie

Luksusowe zegarki na Oscarach 2023: Riz Ahmed – Vacheron Constantin Patrimony

Riz Ahmed na Oscarach 2023 / Getty Images Riz Ahmed na Oscarach 2023 / Getty Images

Riz Ahmed, jeden z najbardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia, pojawił się na gali w ultraklasycznym zegarku Vacheron Constantin Patrimony. Minimalistyczny czasomierz inspirowany latami 50. XX wieku wykonany jest z 18-karatowego, białego złota i charakteryzuje się znakomitym, automatycznym mechanizmem. Jego Jedyną komplikacją jest natomiast datownik. Mimo to zegarek jest jednym z najdroższych na tej liście.

Cena: 45 tys. dolarów