Zimowa Olimpiada w Pekinie: Polscy sportowcy w strojach 4F

Stworzenie strojów dla sportowców światowej klasy to nie lada wyzwanie. Koncepcja powstania kolekcji olimpijskiej marki 4F dla Reprezentacji Polski była opracowywana przez zespół specjalistów, przed którymi postawiono szereg wyzwań.

Reklama

Jednak niezależnie od samej estetyki strojów, jej najważniejszym aspektem była przede wszystkim funkcjonalność. Co – jak się okazało – doprowadziło do innowacyjnych rozwiązań.

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie: 4F ubierze polskich sportowców / materiały prasowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie: 4F ubierze polskich sportowców / materiały prasowe

- Kolekcja 4FPekin 2022 to odzież na najwyższym poziomie jakości i dopracowania zarówno w aspekcie koncepcyjnym, jak i produkcyjnym – zapewnia Wojciech Harus, Heas Designer kolekcji olimpijskich 4F.

Polscy sportowcy na otwarciu olimpiady w Pekinie 2022 / Getty Images Polscy sportowcy na otwarciu olimpiady w Pekinie 2022 / Getty Images

Każdy zawodnik igrzysk ma do dyspozycji specjalną aplikację, która pozwoli na dopasowanie stroju do panujących warunków pogodowych. Po zeskanowaniu kodu QR olimpijczyk zostanie przekierowany na stronę z dostępem do odpowiednich setów „na dziś”.'

Stroje Reprezentacji Polski 4F/ materiały prasowe Stroje Reprezentacji Polski 4F/ materiały prasowe

Projektanci postawili także na materiały o wysokiej oddychalności przy utrzymaniu wysokich parametrów wodoodporności. A wszystko to stworzono na podstawie niekonwencjonalnego designu – tym razem nie tylko w czerwieni i bieli.

 

Pekin 2022 4F dla Reprezentacji Polski w czterech kolorach

W tym roku marka 4F postanowiła przełamać nieco schemat dotychczasowych strojów polskich sportowców. Biel i czerń wzbogacono o barwę błękitu oraz morskiego granatu. Skąd ten pomysł?

Kolekcja olimpijska 4F/ materiały prasowe Kolekcja olimpijska 4F/ materiały prasowe

- Inspiracją dla kolekcji olimpijskiej były skojarzenia z zimową ekspedycją, lodem, Arktyką, a także ekstremalnymi warunkami pogodowymi i futurystycznymi wizjami świata w obliczu ocieplenia klimatu – dodaje Wojciech Harus.

Wygląda na to, że kwestia walki o planetę była dla projektantów niezwykle istotna. Ponad jedna trzecia wykorzystanych materiałów pochodzi z recyklingu, m.in. z przetworzonych ziaren kawy czy odpadów konsumenckich.

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022 4F/ materiały prasowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022 4F/ materiały prasowe

Kolekcja olimpijska 4F nie tylko dla Polski

Co ciekawe, stroje marki 4F pojawią się także w zagranicznych komitetach olimpijskich. W tym roku w Pekinie w ubraniach 4F wystąpili również sportowcy Słowacji, Litwy, Grecji, Chorwacji, Łotwy, Serbii i Portugalii. 

Ubrania 4F będą mieli na sobie również zawodnicy paraolimpijscy.

Spodobał Ci się Well.pl? Obserwuj nas na Instagramie: