„Top Gun: Maverick” i kultowe okulary Toma Cruisa

Jak się okazuje „Top Gun: Maverick” przyczynił się nie tylko do wielkiego sukcesu Paramount Pictures, ale również do ogromnego wzrostu sprzedaży okularów Ray-Ban. Konkretnie chodzi o model Aviator, czyli klasyczne, przeciwsłoneczne pilotki noszone przez Toma Cruisa – czy raczej Pete’a Mitchella.

Reklama

Co więcej, dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce tuż po premierze pierwszej części „Top Gun” w 1986 roku. Wzrost sprzedaży modelu RB3025 Aviator osiągnął wówczas 40 proc.! 

Skąd wzięła się tak wielka popularność tego modelu okularów przeciwsłonecznych? Z pewnością przyczynił się do tego sam Tom Cruise, który - jak twierdzi kostiumolożka "Top Gun: Maverick" Marlene Stewart – jest pedantem i szczególarzem. Hollywoodzki aktor zawsze stawia na produkty najlepszej jakości, nawet gdy są jedynie rekwizytami.

- Mieliśmy wiele, wiele różnych par okularów, ale Aviator Ray-Ban to klasyka. Zajmuję się wyglądem naszych bohaterów, w tym także dodatkami do kostiumów. Kiedy mieliśmy przymiarki z Tomem, wiedzieliśmy oczywiście, że Aviatory będą na pokładzie. Nawet nikt go o to nie pytał, bo odpowiedź była oczywista – mówi Marlene Stewart dla The Daily Best.

Okulary Ray-Ban Aviators, czyli legendarne pilotki w stylu "Top Gun" 

Co ciekawe, Ray-Ban Aviators, które możemy zobaczyć w obu częściach „Top Gun”, nie zostały zakupione ot, tak, w sklepie. Dopasowano je specjalnie do twarzy Toma Cruisa. Niemniej jednak model ten wciąż jest dostępny w sprzedaży. Czym się charakteryzuje?

Topgunowe pilotki posiadają złotą oprawę i czarne szkła, w ofercie jednak znajdziemy kilka różnych opcji.

Wśród opraw możemy wybierać pomiędzy złotem, srebrem, czernią i brązem, natomiast wśród szkieł pomiędzy klasycznym brązem, szarym lustrem, klasycznym błękitem, klasyczną zielenią i klasycznym fioletem.

Każde szkło posiada ponadto filtr polaryzacyjny, optymalną jasność widzenia, oraz 100 proc. ochronę UV. Cena Ray-Ban Aviators to ok. 642 zł.

Jednym z fanów kultowych awiatorek jest z pewnością Elon Musk, który właśnie ten rodzaj okularów zabrał ze sobą na wakacje na Mykonos!