Trendy z TikToka: Ogórkowy lifting twarzy

Drogocenne właściwości ogórków znane są już od wieków, ale użytkownicy TikToka postanowili odkryć ich potencjał na nowo. Jeśli kiedykolwiek spotkaliście na swoim wiralu hasztag #CUCUMBERHACK, z pewnością wiecie, że zastosowania ogórków są tak naprawdę nieskończone.

Reklama

Jedni leczą nim zatoki, inni poprawiają ukrwienie skóry twarzy, a jeszcze inni po prostu zapewniają cerze odpowiednie odświeżenie. Cała tajemnica tkwi jednak w odpowiednim przygotowaniu ogórków.

#Cucumberhack – na czym polega trend?

Cała tajemnica tego trendu polega na tym, że ogórek, którego użyjemy do przeróżnych zabiegów skórnych, powinien być zmrożony. Dopiero wówczas możemy przystąpić do dalszych działań.

Niektórzy stosują ogórki jako zamiennik dla dobrze już znanych nam kamieni gua sha lub rolerów do twarzy. Jedyne, co musimy zrobić, to masować skórę zaczynając od szyi w górę aż do samego czoła, zgodnie z naturalnym przepływem limfy. Oto krótki tutorial:

Masaż twarzy mrożonym ogórkiem – dlaczego warto?

Tak, jak pisaliśmy już wcześniej, ogórki skrywają w sobie wiele drogocennych właściwości, które doskonale radzą sobie z przeróżnymi problemami skóry. Dzięki dużej zawartości wody nie tylko ją nawilżają, ale także łagodzą podrażnienia i stany zapalne.

Co więcej, warzywa te posiadają ten sam odczyn pH co ludzka skóra, dzięki czemu ułatwiają działanie innych składników odżywczych. Potas, witamina C i siarka natomiast zadziałają bakteriobójczo i przeciwutleniająco.

Eksperci uważają, że tego typu zabieg sprawdzi się najlepiej w przypadku cer trądzikowych lub wrażliwych. Dzięki zastosowaniu darów natury możemy zrezygnować z  inwazyjnych składników aktywnych, które bardzo często pojawiają się w przypadku kosmetyków drogeryjnych. Warto wypróbować ten naturalny lifting twarzy!