Beksiński x Bytom - druga kolekcja z dziełami artysty

To już druga kolekcja marki Bytom inspirowana oniryczno-surrealistycznym światem znanym z malarstwa Zdzisława Beksińskiego. Po raz pierwszy prace artysty znalazły się na ubraniach producenta jeszcze w 2021 roku, a w tegorocznej jesienno-zimowej kampanii marka postanowiła kontynuować tę linię produktów.

Reklama

„Tym razem esencję kolekcji stanowi pełen obraz przeniesiony na t-shirt bądź bluzę uzupełniony niekiedy oryginalnym podpisem twórcy. Całość kolekcji wprowadza w oniryczny świat, w którym nie może zabraknąć przedstawień charakterystycznych dla Beksińskiego, jak motyw katedry, surrealistycznych postaci czy wątku wszechobecnego i nieuniknionego przemijania” – czytamy na stronie marki Bytom.

Polska sztuka na ubraniach marki Bytom

Tegoroczna kolekcja z dziełami Beksińskiego utrzymana jest w nieco mniej mrocznej kolorystyce. Dominują odcienie niebieskiego, białego i szarego, które zostały uzupełnione nieodłączną czernią. Reprodukcje dzieł artysty zostały natomiast przeniesione na crewnecki, bluzy z kapturem i t-shirty.

Kolekcja w tym roku również powstała we współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku – jedynym spadkobiercą Zdzisława Beksińskiego oraz siedzibą największego na świecie zbioru prac artysty.

Warto podkreślić także, że obrazy Beksińskiego na koszulkach i bluzach to nie jedyny hołd marki Bytom dla polskiej kultury. Producent wprowadził też do sprzedaży kolekcje „Ikony” mające na celu przypomnienie wielkości polskiej kultury i sztuki.

Limitowane serie produktów zostały ozdobione wizerunkami ikonicznych postaci, takich jak Marek Hłasko, Zbigniew Cybulski oraz Grzegorz Ciechowski.