Kolekcjonerski zegarek Cartier Pebble - Shaped – Baseball

Nowy zegarek Cartiera„Pebble - Shaped - Baseball” to pozornie prosty model, który skupia się wokół dwóch klasycznych kształtów geometrycznych: koła oraz kwadratu. Choć daleko mu do przebojowości, już teraz znalazł się na „wish list” wszystkich kolekcjonerów. 

Reklama

Cartier Pebble - Shaped – Baseball / materiały prasowe Cartier Pebble - Shaped – Baseball / materiały prasowe

Nowy model zegarka Cartier wzorowany jest na projekcie, który powstał 50 lat temu.

Wykonany z 18-karatowego żółtego złota  "Pebble - Shaped – Baseball" zachowuje połączenie okrągłych i kwadratowych kształtów w jeden wzór, ale z niewielkimi zmianami w proporcjach - ma średnicę 36 mm, więc 0,5 mm więcej niż oryginał.

Aby nadać modelowi odrobinę stylu vintage, tarcza nabrała koloru skorupy jajka, a ciepłe kolory i obłe kształty kontrastują z klasycznymi dla marki rzymskimi cyframi i niebieskimi wskazówkami w kształcie miecza. Zegarek posiada także jasnobrązowy pasek ze skóry cielęcej i złotą sprzączkę.

Cartier Pebble - Shaped – Baseball / materiały prasowe Cartier Pebble - Shaped – Baseball / materiały prasowe

Zegarek jest napędzany ultracienkim i kompaktowym kalibrem 430 MC, znanym również jako Piaget 43. Ten ręcznie nakręcany mechanizm o wysokości 2,1 mm działa z częstotliwością 3 Hz i przechowuje 40 godzin rezerwy chodu.

Zegarek Cartier Pebble-Shaped będzie dostępny w sprzedaży od listopada 2022 r. w limitowanej produkcji 150 sztuk. Za jeden model zapłacimy 40 tysięcy euro.