Nike w stylu Super Mario 

Nike Dunk Low „What the Super Mario” to nowy artystyczny Andrew Chiou’a. Popularny w sieci grafik i designer od lat inspiruje miłośników sneakersów na całym świecie, tworząc dla nich wyjątkowe projekty butów. Jednak najnowsza jego praca spotkała się z wyjątkowym entuzjazmem obserwatorów. Mowa o klasycznych skaterskich butach Nike, które – dzięki wyobraźni i zdolnościom graficznym Andrew Chiou’a - „przeniosły się” do świata z kultowego gry wideo.

Reklama

Nike Dunk Low „What the Super Mario” / Instagram @andu.c Nike Dunk Low „What the Super Mario” / Instagram @andu.c

Kolorowe sneakersy z kultowej gry Nintendo

Klasyczne najki zyskały nowe, intensywne kolory i dekoracje, które zna doskonale każdy fan Super Mario Bros. Jednak źródłem inspiracji dla stworzenia Nike Dunk Low „What the Super Mario” była nie tylko postać tytułowego bohatera, ale również inni mieszkańcy kultowej gry Nintendo - Yoshi, Princess Peach, Bowser czy Toad. Każdy element to konkretna inspiracja, a Andrew Chiou postanowił wyjaśnić tę zależność na specjalnej grafice, którą również opublikował na swoim koncie na Instagramie.

To, co najbardziej zachwyca w sneakersach Nike Dunk Low „What the Super Mario” to kolorystyka! Każdy odcień do złudzenia przypomina charakterystyczną paletę barw z legendarnej gry. Super Mario Bros uwielbiał kolorystyczne kontrasty – neonowa zieleń łączyła się z czerwienią, intensywny błękit funkcjonował obok jaskrawej żółci, a mocny fiolet współgrał z brązem. Wszystkie te odcienie i zależności odnajdziemy na sneakersach Andrew Chiou’a, ale artysta „zgasił” nieco ich intensywność za pomocą efektu postarzania. Dzięki temu artystyczne najki stały się bardziej vintage.

Nowa miłość sneakersheadów 

Nike Dunk Low „What the Super Mario” – choć są projektem artystycznym, który na ten moment nie jest produkowany przez firmę Nike, zachwycił tysiące osób na całym świecie.

Premiera sneakersowego projektu na instagramowym koncie Andrew Chiou’a spotkała się z ogromnym entuzjazmem.

- Rynek sneakersów eksplodowałby, gdyby Nike sprzedawał Twoje projekty – skomentował jeden z obserwatorów.

- To byłaby prawdziwa rewolucja! – dodał inny zachwycony komentator.

Super Mario Bros - plakat filmowy 2023 Super Mario Bros - plakat filmowy 2023

Super Mario Bros - kiedy premiera filmu? 

Z pewnością nowe Nike Dunk Low „What the Super Mario” „wstrzeliły się” doskonale w modę na lata 90-te XX wieku. Pojawia się też kilka tygodni przed światową premierą nowego filmu animowanego „Super Mario Bros”, która planowana jest przez Universal Studios i Illumination na początek kwietnia 2023.