Maye Musk, mama Elona Muska - dojrzała, piękna kobieta 

Elegancka, wyrafinowana, zawsze pełna nieprzeciętnego wdzięku – Maye Musk ma 74-lata i uwielbia swoją dojrzałość. Celebruje ją każdego dnia za pomocą kilku prostych i niewymagających metod. Okazuje się jednak, że czasami nie trzeba sięgać po tajne receptury, by czuć się i wyglądać zawsze młodo.

Reklama

Mama Elona Muska nie ukrywa swoich zmarszczek, ale cieszy się nimi. Akceptuje wszystkie potencjalne mankamenty swojego ciała, choć z pewnością mogłaby pozwolić sobie na ich zniwelowanie – ale nie o to chodzi w miłości do samej siebie. Zdaniem Maye Musk ucieleśnieniem piękna jest optymizm i szeroki uśmiech.

A co z rutyną pielęgnacyjną? Na to też znalazła swój sposób.

Pielęgnacja anty-aging Maye Musk

Maye Musk uczula wszystkie kobiety na to, by dbały o swoją cerę. Pielęgnacja anty-aging jest niezbędna, jeśli zależy nam na dobrej kondycji skóry. Jakie kosmetyki według niej są najlepsze?

Mama Elona Muska rozpoczyna swoją pielęgnację od dokładnego oczyszczenia cery za pomocą łagodnej pianki Dior Capture Totale Super Potent Cleanser, następnie przechodzi do serum liftingującego Dior Capture Totale Super Potent Age-Defying Intense, a na sam koniec nakłada na skórę filtr przeciwsłoneczny. Ostatni punkt uważa jednak za najważniejszy, ponieważ to właśnie słońce odpowiada za 80 proc. oznak starzenia.

 

Makijaż dla dojrzałej kobiety według Maye Musk

Co więcej, Maye Musk nie stroni także od makijażu, choć jako była modelka nauczyła się już, że kolorówka służy do podkreślania urody, a nie do jej zakrywania. Na co dzień stawia na kosmetyki o satynowym wykończeniu oraz te, które zapewnią skórze maksimum blasku.

Jej ulubione produkty do codziennego makijażu to:

  • balsam do ust The Lip Balm od La Mer
  • podkład Clé de Peau Beauté Radiant Fluid Foundation SPF 24
  • korektor Dior Forever Skin Correct
  • puder  Diorskin Forever Cushion Powder
  • rozświetlacz Dior Forever Couture Luminizer Highlighter Powder.
  • Róż Charlotte Tilbury Cheek To Chic Blush
  • brązowo-beżowa paletka Dior 5 Couleurs Couture Eyeshadow Palette

 

Wszystkie  produkty z tej listy każdego dnia lądują na twarzy Maye Musk, przy czym warto zaznaczyć, że jej ulubioną metodą konturowania twarzy jest strobbing, czyli konturowanie rozświetlaczem. Dzięki temu skóra wygląda bardzo świeżo i witalnie. 

Makijaż i pielęgnacja są jednak działaniami „od zewnątrz”. Mama Elona Muska uważa jednak, że to nie wystarczy. Równie ważna jest odpowiednia dieta.

 

Dieta dla dojrzałych kobiet od Maye Musk

Trzeba wiedzieć, że Maye Musk posiada wykształcenie dietetyczne. Zdobyła je na uniwersytecie w RPA oraz w szkole żywienia w Toronto. Zatem – na jaką dietę stawia znana dietetyczka?

- Jem mnóstwo owoców, warzyw i dużo produktów pełnoziarnistych – mówi Maye Musk w jednym z wywiadów.

Dieta mamy Elona Muska jest dosyć prosta, ale – jak widać – skuteczna, podobnie jak wszystkie jej sposoby na to, by zatrzymać w sobie promienny uśmiech i wigor mimo upływu lat.