Nicole Kidman nową twarzą Balenciagi

Nicole Kidman to jedna z najbardziej rozpoznawalnych aktorek na świecie. Okazała filmografia i niepowtarzalna uroda zapewniły jej udział w wielu kampaniach reklamowych największych marek luksusowych świata - Chanel, OMEGA czy Jimmy Choo. Teraz hollywoodzka aktorka podpisała kontrakt reklamowy z domem modowym Balenciaga, stając się główną gwiazdą wiosennej kolekcji „Garde-Robe”

Reklama

O wspólnym projekcie Balenciagi i Nicole Kidman w świecie mody mówiło się już latem 2022, kiedy to aktorka pojawiła się na paryskim pokazie haute couture. Jednak gwiazda nie zasiadła w pierwszym rzędzie, a zamykała pokaz jako modelka.

Teraz światło dziennie ujrzała pierwsza kampania reklamowa Balenciagi z udziałem Nicole Kidman, a wszystko to w związku z promocją nowej kolekcji "Garde-Robe".

 

Moda biurowa wcale nie musi być nudna

Nicole Kidman w kampanii Balenciaga / materiały prasowe Nicole Kidman w kampanii Balenciaga / materiały prasowe

Nicole Kidman prezentuje dwie z głównych stylizacji stworzonych przez dyrektora kreatywnego Balenciaga -  Demnę Gvasalię – w ramach kolekcji "Garde -Robe". 

Pierwszą z nich jest biała sukienka maxi w czarne grochy, z plisowaną spódnicą i szerokimi "motylowymi" rękawami. To kreacja, której nie powstydziłaby się nawet największa bizneswoman z Wall Street. Jest elegancka, niesamowicie kobieca i ponadczasowa. 

Gwiazdą drugiej stylizacji jest długi, taliowany płaszcz w stylu Matrixa. Czarny total look pasuje zarówno do biurowego dress code'u, jak i wieczornych stylizacji. 

Nicole Kidman w kampanii Balenciaga / materiały prasowe Nicole Kidman w kampanii Balenciaga / materiały prasowe

 

Sesja zdjęciowa jest dziełem słynnego fotografa Joshuy Brighta, a za film promujący kolekcję odpowiada Rosie Marks. 

 

Balenciaga i wiosenna kolekcja „Garde Robe”

Balenciaga Balenciaga

Kampania „Garde-Robe” rzuca nowe światło na podstawowe elementy garderoby współczesnej bizneswoman. Jej akcja rozgrywa się w przestrzeni biurowej, której design wyznaczają telefony stacjonarne, komputery i stosy papierów – to dokładnie to samo tło, które pojawiło się w kampanii Balenciaga x Adidas

Powrót do lat 90. i nowojorskiej "power woman"? Być może. Na pewno jest to sposób zdefiniowania na nowo klasycznego biurowego dress code'u. Stonowane eleganckie kolory, idealnie skrojone marynarki, ołówkowe spódnice, jedwabne bluzki i sukienki pełne gracji i elegancji - oto elementy, które odnajdziemy w kolekcji "Garde-Robe". 

Jak mówi Demna Gvasalia, to klasyka opowiedziana na nowo, bo „dobrze skrojona marynarka to podstawa”.

W kampanii „Garde-Robe” wystąpiły także: Isabelle Huppert, Han So Hee, Khadim Sock i Bella Hadid, natomiast nowa kolekcja będzie dostępna na oficjalnej stronie Balenciagi już w grudniu 2022 roku.