Apple Watch Ultra - ile kosztuje naprawa urządzenia?

Tuż po niedawnej premierze Apple Watcha Ultra serwis „Engadget” zwrócił uwagę na zdecydowanie zbyt wygórowane ceny naprawy najsilniejszego smart zegarka w portfolio firmy z logo nadgryzionego jabłka.

Reklama

W Stanach Zjednoczonych urządzenie wyceniane jest na 799 dolarów, przy czym jego naprawa w przypadku uszkodzenia baterii, ekranu lub obudowy może kosztować aż 499 dolarów. Jest to nie tylko kwota wynosząca dwie trzecie ceny modelu Ultra, ale także dokładnie tyle, co zaprezentowany podczas tej samej konferencji Apple Watch Series 8 z bezprzewodowym połączeniem internetowym.

Zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w wielu krajach, w których produkty Apple są dostępne, cenę naprawy uszkodzonego Apple Watcha Ultra da się jednak łatwo obniżyć – wystarczy wykupić pakiet wsparcia AppleCare+. Wówczas koszt naprawy urządzenia spada do około 80 dolarów za usługę obejmuje „nielimitowany pakiet ochronny przed przypadkowymi uszkodzeniami”.

AppleCare+ dla Apple Watch nie dla Polski

Tyle że w Polsce pakiet AppleCare+ na Apple Watche nie jest oficjalnie dostępny. Na stronie głównej producenta istnieje jedynie możliwość wykupienia ubezpieczenia MacBooków oraz iPhone’ów - ale nie smart zegarków.

Klienci Apple nad Wisłą mają więc tak naprawdę dwie opcje – albo wykupić pakiet AppleCare+ poza naszym krajem, albo trzymać mocno kciuki za to, że ich nowy Apple Watch Ultra jest tak wytrzymały, jak reklamuje to producent z Cupertino.

W przeciwnym wypadku koszt naprawy urządzenia może sięgnąć kwot powyżej 2,5 tys. złotych. Sam Apple Watch Ultra w Polsce kosztuje bowiem 4799 zł.