W ostatnim czasie wszyscy zrozumieliśmy, że przyszłość jest nieprzewidywalna, a nasze podejście do wielu spraw zmieniło się o 180 stopni. A jednak wciąż istnieją wydarzenia, które nigdy nie będą dla nas obojętne. Jednym z nich jest moment zaręczyn, prawda? 

Reklama

Najmodniejsze pierścionki zaręczynowe 2022

Wybór pierścionka zaręczynowego wydaje się trudny i w rzeczywistości taki jest. Mnogość i różnorodność modeli proponowanych przez domy jubilerskie nie ułatwia nam zadania. Jak wśród tak wielu propozycji znaleźć ten jedyny, niepowtarzalny pierścionek, który idealnie pasować będzie do osobowości i stylu naszej ukochanej lub ukochanego? 

Oto przodujące trendy jubilerskie, które mogą okazać się przydatne podczas poszukiwań jedynego w swoim rodzaju pierścionka zaręczynowego!

1. Minimalistyczne pierścionki zaręczynowe, czyli wielkie uczucia zamknięte w prostocie

Proste wzory, subtelne zdobienia i klasyczne barwy – minimalistyczne pierścionki, które królują w trendach od kilku sezonów, wciąż są na topie. 

W tej kategorii najlepszym przykładem są doskonałe pierścionki EAST WEST, które docenić warto za precyzję wykonania i delikatność. Dodatkowo, proces powstawania tej biżuterii opiera się na etycznie pozyskiwanych materiałach. 

Równie delikatne propozycje prezentuje A. Jaffe – ekskluzywna marka biżuterii ślubnej, która łączy ponadczasową elegancję ze współczesnym stylem.

2. Maksymalistyczne pierścionki zaręczynowe w nowym wydaniu

W kontraście do minimalizmu w trendach pojawią się także duże i masywne pierścionki zaręczynowe. Mowa tu nie tylko o dużych, lśniących kamieniach, ale także o znacznie szerszych niż wcześniej obrączkach. 

W maksymalistycznym trendzie liczy się również ekstrawagancja. Tu inspiracją mogą być modele proponowane przez Hannah Martin.

 

3. Pierścionek zaręczynowy w stylu vintage 

Po latach nieobecności do łask powróciły kolorowe kamienie. Żółć, błękit, zieleń, granat czy róż – klienci luksusowych domów jubilerskich decydują się na hipnotyzujące odcienie, dzięki którym pierścionki stają się jedyne w swoim rodzaju. Ciekawe kolory pojawiają się też w odcieniach złota. 

Jeśli poszukujecie oryginalnych pierścionków zaręczynowych, warto zajrzeć na instagramowe konto paryskiej marki Viltier, która słynie z iście bajkowych projektów inspirowanych stylem vintage. 

Jeśli mowa o vintage, trzeba zaznaczyć, że ostatnie lata to mocny trend kupowania pierścionków z historią. 

Coraz więcej domów aukcyjnych i sklepów jubilerskich ma w swojej ofercie biżuterię vintage, a wśród niej szczególnym zainteresowaniem cieszą się właśnie pierścionki. Wystarczy wspomnieć chociażby o Hancocks London, która proponuje swoim klientom pierścionki z najsłynniejszych domów jubilerskich sprzed dekad, a nawet wieków. 

4. Pierścionki zaręczynowe i koncepcja zrównoważonego rozwoju

Styl vintage  ściśle wiąże się z kolejnym trendem. Ostatnio tematem numer jeden, jeśli chodzi o biżuterię, jest przejrzystość pozyskiwania diamentów.

Ich pochodzenie stało się ważniejsze niż kiedykolwiek, co potwierdza raport State of Fashion: Watches and Jewellery, w którym odnotowuje się wzrost kategorii zrównoważonego rozwoju wśród konsumentów na całym świecie.

- Obserwuje się znaczny wzrost zapytań o diamenty wyhodowane w laboratorium. Jeśli klienci nie są pewni pochodzenia, jako znalezienie zrównoważonej alternatywy zawsze sugeruje się znalezienie antycznego diamentu – mówi Kate Baxter, założycielka The Cut London.

5. Zaręczyny a inwestycja

Czegokolwiek romantycznego nie moglibyśmy powiedzieć o zaręczynach, pierścionek to także inwestycja. Domy jubilerskie na całym świecie zauważają wzrost wydatków, które klienci są w stanie poświęcić na zakup biżuterii.

Chaumet, który słynie z diamentów o brylantowym szlifie, zauważył prawie 30-procentowy wzrost inwestycji w biżuterię. Szczególną popularnością w zeszłym roku cieszył się szlif cesarzowej, natomiast na 2022 rok przewidywana jest sława odnowionej klasyki marki, która pojawiła się w nowej kolekcji.

6. Toi et moi – najmodniejszy pierścionek zaręczynowy 2022

Zawinięta opaska z dwoma kamieniami obok siebie, czyli "toi et moi" (red. ty i ja) to jeden z największych trendów w biżuterii zaręczynowej. I choć tego typu estetyka wydaje się być innowacyjna, w rzeczywistości ma za sobą już kawał historii.

Właśnie taki pierścionek podarował w 1796 roku Napoleon Bonaparte swojej ukochanej Józefinie, co ostatecznie stało się inspiracją do stworzenia kolekcji Joséphine Duo Eternal marki Chaumet.

Styl połączonych ze sobą kamieni został wylansowany ostatnio również przez Arianę Grande i Emily Ratajkowski.