Mundial 2022. Zegarki Leo Messiego

Leo Messi podobnie jak Robert Lewandowski i inni najwybitniejsi piłkarze świata słynie ze swojego zamiłowania do luksusowych zegarków, a w jego kolekcji znajdują się najdroższe i najrzadsze czasomierze na rynku. Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się o tym podczas tegorocznego mundialu.

Reklama

Najpierw argentyński napastnik przybył na lotnisko w Katarze w przepięknym Rolexie Day-Date o nr ref. 228206, by później na konferencji przed meczem z Arabią Saudyjską pojawić się w zegarku Patek Philippe Nautilus Perpetual Calendar o nr ref. 5740/1G. Oba te czasomierze są jednymi z najrzadszych i najbardziej poszukiwanych na rynku.

Patek Philippe i Rolex Leo Messiego

Zacznijmy od Rolexa. Ten należący do Messiego to nie zwyczajny Day-Date, ale wycofany z produkcji model w wersji z platynową kopertą i bransoletą, a także błękitnym cyferblatem w kolorze niemal takim, jak flaga Argentyny. Wisienką na torcie jest tarcza z rzymskimi cyframi.

Ta kombinacja czyni z tego zegarka niezwykle rzadki okaz, którego ceny na rynku wtórnym sięgają nawet pół miliona złotych.

Jeszcze większe wrażenie robi jednak Patek Philippe Nautilus. Ten konkretny model wyposażony jest w tzw. wieczny kalendarz wskazujący datę, godzinę, miesiąc oraz lata przestępne. Sam czasomierz wykonany jest natomiast w całości z białego, 18-karatowego złota z charakterystycznym cyferblatem w odcieniu granatu.

Obecna rynkowa cena zegarka oscyluje w granicach 1,2 mln złotych i bardzo trudno kupić go za mniejszą kwotę. Trudno też go w ogóle znaleźć, ponieważ aktualnie to jeden z najrzadszych i najbardziej poszukiwanych czasomierzy marki Patek Philippe.

Messi jest także ambasadorem marki luksusowej Jacob & Co., z którą stworzył serię zegarków chronograficznych o nazwie „Epic X Chrono Messi”.