Mundial 2022. Formalne stroje polskiej reprezentacji od marki Vistula

Minimalistyczny, granatowy garnitur połączony z koszulą w tym samym kolorze i butami sportowymi butami – w takiej stylizacji zaprezentują się zawodnicy polskiej reprezentacji w piłce nożnej podczas części oficjalnej Mistrzostw Świata w Katarze.

Reklama

Po raz kolejny strój zaprojektowała i przygotowała dla piłkarzy Vistula – oficjalny partner PZPN od 2016 r. Wcześniej biało-czerwoni występowali w zestawach projektu marki podczas części oficjalnych Mistrzostw Europy we Francji w roku 2016, Mistrzostw Świata w Rosji w 2018 oraz UEFA EURO 2020.

Strój formalny Polaków na mundial w Katarze składa się z wełnianego garnituru, bawełnianej koszuli oraz swetra polo z wełny Merino Extra Fine. Całość uzupełniają akcesoria w postaci skórzanych butów sportowych i jedwabnej poszetki. Stylizacja utrzymana jest w monochromatycznych odcieniach granatu.

– Look, który zaproponowaliśmy na Mistrzostwa Świata w Katarze, pokazuje, jak z klasą łączyć elementy mody formalnej i casual. Specyfika współczesnego formalnego dresscode’u to właśnie zacieranie granic między klasyczną elegancją a luzem, a także umiejętność łączenia różnych faktur i tkanin oraz krojów w sposób, który pozwala manifestować indywidualność. – mówi Marta Fryzowska, wiceprezeska grupy VRG, odpowiedzialna za segment odzieżowy.

Mundial 2022. Garnitury polskich piłkarzy dostosowane do pogody

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej po raz pierwszy odbywają się w kraju położonym na Bliskim Wschodzie. Największym wyzwaniem dla projektantów marki Vistula było więc przystosowanie stroju piłkarzy do skrajnie odmiennych warunków atmosferycznych panujących w Katarze.

Dlatego też do uszycia garniturów użyto tkaniny Traveller Suit 360, która charakteryzuje się wodoodpornością, przewiewnością oraz właściwościami antybakteryjnymi. Jest przy tym całkowicie odporna na zagniecenia. Użycie materiału pochodzącego od renomowanego włoskiego dostawcy sprawia z kolei, że zestaw nie tylko prezentuje się elegancko przez cały dzień, ale również zapewnia komfort użytkowania.

– Jako PZPN jesteśmy niezwykle dumni z wzorowej i wieloletniej współpracy z marką Vistula. Wiarygodność, którą cieszy się nasz partner, efektywnie wpływa również na wizerunek największej i najpopularniejszej organizacji sportowej w Polsce. [...] Mam nadzieję, że na mundialu osiągniemy duży sukces i będzie on także efektem naszej skutecznej współpracy – dodaje Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.