Torebka na jesień 2023: MOON BAG - okrągła torebka w kształcie półksiężyca

Jak dotąd tytułem it-bag cieszyły się torebki zaprojektowane z mocnymi, pudełkowymi sylwetkami. Weźmy na przykład Chanel 2,55 Flap Bag, czy też Hermes Birkin. Prostokątny kształt to klasyka gatunku.

Reklama

No dobrze, przyznajemy, że Dior Saddle Bag odbiegał od kanciastego trendu, niemniej jednak nie był aż tak awangardowy, jak najnowsza propozycja.

MOON BAG choć dopiero teraz zdobywa międzynarodową sławę, pojawiła się już niemalże dekadę temu. Jej początki sięgają 2014 roku, kiedy to na salony wkroczyła Half Moon Bag marki The Row - marki wykreowanej przez siostry Olsen. Potrzeba było jednak prawie 10 lat, aby świat mody docenił jej niecodzienny kształt.

Torebka półksiężyc marki The Row / The Row Torebka półksiężyc marki The Row / The Row

Trendy na jesień 2023: Torebka w kształcie półksiężyca opanowała świat mody - Prada, Celine i... Chylak

Czym charakteryzują się torebki w kształcie półksiężyca? Cóż, można powiedzieć, że to ulepszona wersja torebki bagietki z 2000 roku. Przez zaokrąglone rogi skierowane ku górze torebka lepiej komponuje się z sylwetką, a więc jest wygodniejsza w użytkowaniu.

Zainteresowanie księżycowym kształtem widać w kolekcjach wielu projektantów – od marek luksusowych, takich jak Gucci, czy Celine, po polskie brandy takie jak Atomic oraz Chylak.

Interesującą opcję zaprezentował dom mody Prada, który w swojej wersji księżycowej torebki odniosła się do mody początku XXI wieku.

Luksusowa marka zaproponowała także wersję bardziej współczesną. Trzeba przyznać - całkiem imponująca. 

Modna torebka w kształcie półksiężyca z kolekcji Prada jesień-zima 2023 / 2024 / materiały prasowe Modna torebka w kształcie półksiężyca z kolekcji Prada jesień-zima 2023 / 2024 / materiały prasowe

 

MOON BAG - najmodniejsza torebka jesieni 2023 i... lata 2024! 

Skąd wiemy, że księżycowe torebki to nie jest jednosezonowy kaprys? Przede wszystkim rynek modowy widzi zainteresowanie torebkami o owalnych kształtach - półksiężyce i koła to forma, którą odnajdziemy w wielu kolekcjach z dodatkami. 

Totalnym hitem najnowszego Nowojorskiego Tygodnia Mody była także MOON BAG w rozmiarze XXL z kolekcji Staud. Propozycja na sezon wiosna-lato 2024 wyglądała na wybiegu po prostu obłędnie! 

MOON BAG - Staud Clothing spring-summer 2024 / Instagram @staud.clothing MOON BAG - Staud Clothing spring-summer 2024 / Instagram @staud.clothingTorebka w kształcie półksiężyca to najnowsza it-bag!

Sferyczny kształt zachwycił najbardziej pożądane nazwiska świata mody, w tym Gigi Hadid i Kendall Jenner. Z torebką w kształcie półksiężyca pokazuje się także Emily Ratajkowski

 

Gdzie kupić torebkę w kształcie półksiężyca?

Torebki w kształcie półksiężyca widoczne były już w letnich kolekcjach. Wykonane z rafii stanowiły elegancką wersję plażowej shopperki. Na nadchodzącą jesień proponujemy jednak skórzanego klasyka. Znajdziecie go m.in. w kolekcji Celine, Chloe czy COS. Jednak zdecydowanie nasz numer jeden to wspomniana torebka Prady, Staud czy półksiężycowa torebka Made in Poland z kolekcji Chylak. 

CELINE

Torebka w kształcie półksiężyca CELINE / CELINE Torebka w kształcie półksiężyca CELINE / CELINE

CHLOE

Torebka w kształcie półksiężyca CHLOE / CHLOE Torebka w kształcie półksiężyca CHLOE / CHLOE

 CHYLAK

Chylak torebka półksiężyc / materiały prasowe Chylak torebka półksiężyc / materiały prasowe