Project Mondo G: nowa współpraca Mercedesa i Moncler

Project Mondo G łączy w sobie ikoniczną bryłę Mercedesa-Benza G Klasy z elementami designu charakterystycznymi dla Moncler. Konkretnie – dla kurtek puchowych marki, które wyróżniają się wyrazistą kolorystyką oraz unikatowym pikowaniem.

Reklama

Ten niezwykły samochód swoją premierę miał 21 lutego 2023 r. na pokazie Moncler pt. „The Art of Genius” podczas tegorocznego Fashion Week w Londynie. Auto w trakcie show zostało przekształcone w unikatową platformę kreatywną, która łączy w sobie dziedziny takie jak sztuka, sport, technologia, muzyka i design.

Moncler x Mercedes - Project Mondo G / materiały prasowe Moncler x Mercedes - Project Mondo G / materiały prasowe

– W Mercedesie staramy jak najbardziej angażować się w kulturę i społeczeństwo, dlatego jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Moncler. Ta oferuje nieoczekiwane doświadczenia charakterystyczne dla obu marek i otwiera nowe horyzonty oraz potencjał możliwości kolejnym nowościom, które pojawią się już wkrótce – przekonywała w oświadczeniu prasowym Britta Seeger, członkini zarządu Mercedesa odpowiedzialna za sprzedaż i marketing.

Project Mondo G - hołd dla uniwersalności i użyteczności

Moncler x Mercedes - Project Mondo G / materiały prasowe Moncler x Mercedes - Project Mondo G / materiały prasowe

Na pierwszy rzut oka Project Mondo G wyróżnia się połączeniem ciekawych kontrastów: szorstkiej patyny karoserii auta z gładkimi, lśniącymi elementami puchówki Moncler. Na dachu samochodu widoczny jest także olbrzymi zamek błyskawiczny, który według oświadczenia obu marek jest „praktycznym odniesieniem do uniwersalności i zmienności obu produktów – pojazdu i kurtki”. To zresztą jest esencją tej współpracy: doświadczenie transformacji obiektu czysto użytkowego w dzieło sztuki.

W tym kontekście Project Mondo G jest także głównym bohaterem szerszej kampanii promocyjnej Mercedesa i Moncler, który współgra ze scenografią samego pokazu oraz elementów wizualnych całej kampanii. Wszystko to prezentuje natomiast „zdolność Klasy G i kurtki puchowej Moncler do przetrwania nawet w najtrudniejszych warunkach”.

Głównym twórcą zaangażowanym w tę kampanię był uznany reżyser i fotograf Thibaut Grevet. Dla Moncler to z kolei pierwsza w historii istnienia marki współpraca motoryzacyjna.