Makijaż na lato 2023: Żelowe usta - najbardziej całuśny trend wakacji

Trendy w makijażu zmieniają się bardzo szybko, ale lato zawsze rządzi się swoimi prawami. To czas, kiedy lubimy naszą naturalną cerę muśniętą słońcem. Jednocześnie to najlepszy sezon w roku, aby do makijażu dodać nieco błysku lub koloru.

Reklama

Lato 2023 będzie należało do żelowych ust. To trend w makijażu, który wywodzi się z koreańskiej pielęgnacji i sprawia, że nasze usta są mocno błyszczące w soczystych i nieco transparentnych odcieniach czerwieni, różu i fioletu. Angielska nazwa tego trendu zdecydowanie lepiej oddaje jego efekt. "Jelly lips", czyli galaretkowate usta przypominają bowiem nasze ulubione owocowe galaretki. 

Czym są jelly lips?

Jelly lips to nic innego, jak zabarwione usta, które są dodatkowo soczyste i nawilżone. 

- Niektórzy myślą, że to tylko tona błyszczyka, ale tak naprawdę to trend, który obserwuję w koreańskiej urodzie od bardzo dawna. Nie wiem, jak inaczej to opisać, poza tym, jak wyglądają usta po zjedzeniu lizaka lub lody na patyku, ale z soczystym finiszem - tłumaczył w byrdie.com Allan Avendaño, makijażysta gwiazd współpracujący z L'Oréal Paris.

W żelowych ustach kryje się jednak pewien haczyk. Ich kolor powinien dawać efekt ombré — środkowy odcień wargi przechodzi w jaśniejszą wierzchnią warstwę ciężkiego błyszczyka.

 

Jak uzyskać efekt żelowych ust?

Najlepsze w żelowych ustach jest to, że możemy je osiągnąć na kilka różnych sposobów i wybrać ten, który u nas sprawdza się najlepiej.

Niektóre marki mają już swoje produkty przygotowane specjalnie pod ten trend. Makijażyści łączą ze sobą kilka błyszczyków, aby usta stały się najbardziej soczystą galaretką.

Musimy pamiętać, że kluczem do sukcesu żelowych ust jest połysk, dzięki któremu uzyskuje się też ich objętość. Jeśli błyszczyk lub inny rozświetlający produkt nałożymy aż po same brzegi, to nasze wargi na pewno będą wyglądać na większe i pełniejsze.

W przypadku żelowych ust możemy zapomnieć o mozolnym i precyzyjnym konturowaniu. Kolory są tu transparentne, dzięki czemu wciąż widać naturalną barwę i strukturę naszych warg.

Makijażyści proponują nałożenie odrobiny wybranego koloru na dolną wargę bliżej jej wewnętrznej strony. Szminkę możemy delikatnie rozetrzeć palcem lub pędzelkiem, a następnie odcisnąć na górnej wardze. Pamiętajcie jednak, aby nie rozprowadzać koloru do samego brzegu

Kolejną warstwą jest błyszczyk lub inny produkt, który daje podobny efekt.