Modne paznokcie na wiosnę 2023: Perły

W ciągu ostatnich kilku miesięcy coraz większą popularnością cieszą się połyskujące, chromowane czy też opalizujące paznokcie, które pięknie odbijają światło.

Reklama

Już wiosną 2022 roku gwiazdy takie jak Dua Lipa czy Billie Eilish nosiły błyszczący manicure. Latem za sprawą Hailey Bieber trend przybrał nową formę – paznokcie noszone przez modelkę nazwano glazed donut, ponieważ połyskiwały się jak lukier na pączku.

Dziś już wiemy, że jednym z najgorętszych trendów 2023 roku będzie „lustrzany manicure”, o którym pisaliśmy jakiś czas temu. Teraz przybliżyć Ci chcemy kolejny mikro trend w stylizacji paznokciperłowy manicure w stylu Małej Syrenki!

 

Modne paznokcie na wiosnę 2023 - perły w stylu Małej Syrenki / Instagram @amberjhnails Modne paznokcie na wiosnę 2023 - perły w stylu Małej Syrenki / Instagram @amberjhnails

 

Perłowy manicure - jakie kolory paznokci będą modne?

Latem 2023 zostaniemy przy perłowych, połyskujących stylizacjach paznokci. Jest to trend, który sprawdzi się zarówno u zwolenniczek jasnych, stonowanych kolorów, jak i fanek intensywnych odcieni, takich jak limonka czy rubin. Kluczowy jest tutaj subtelny połysk.

Subtelność to słowo klucz do modnego perłowego manicure’u. Nie chodzi o ciężki metaliczny efekt, a raczej delikatne odbicie światła. Chromowana może zostać cała płytka paznokcia albo jej część. Co więcej, opalizująca stylizacja nie jest zarezerwowana tylko dla posiadaczek długich paznokci.

Perłowe paznokcie - modny manicure na wiosnę 2023 / Instagram @OPI Perłowe paznokcie - modny manicure na wiosnę 2023 / Instagram @OPI

Połyskujący manicure świetnie sprawdzi się również na krótkich paznokciach.

Seashell Nails – zdobienia na paznokciach 3D zawładną stylizacjami 2023

Modny połysk na paznokciach nawiązuje do morskiego klimatu i kojarzy się ze stylem kreskówkowej Małej Syrenki. Czasem nawet stylizacje z tym efektem określane są jako seashell nails. W 2023 roku trend pójdzie zatem o krok dalej. Królować będą zdobienia 3D. Na paznokciach w tym stylu zauważymy błyszczące kamienie, kształty nawiązujące do morskiej fauny i flory czy też bliżej nieokreślone kształty. 

Już teraz stylizacje paznokci ze zdobieniami 3D zyskują na popularności, a z początkiem lata z pewnością trend nabierze rozpędu! 

Perłowe paznokcie na lato - jak zrobić? 

Manicure hybrydowy:

1.     Opiłuj paznokcie i odtłuść je.

2.     Nałóż bazę a następnie utwardź ją w lampie.

3.     Nałóż lakier w kolorze, który chcesz uzyskać i utwardź w lampie.

4.     Nałóż top i utwardź w lampie.

5.     Na warstwę dyspersyjną (lepką warstwę powstałą na paznokciu po utwardzeniu) nałóż pyłek typu Chrome Effect – zrób to specjalną gąbeczką przeznaczoną do nakładania pyłków.

6.     Ponownie nałóż top i utwardź w lampie.

7.     Po wyciągnięciu paznokci z lampy przetrzyj je cleanerem by pozbyć się warstwy dyspersyjnej.

Manicure tradycyjny:

1.     Opiłuj paznokcie.

2.     Jako bazę nałóż dwie warstwy matowego pastelowego koloru (odcień zależy od tego jaki efekt końcowy chcesz uzyskać).

3.     Nałóż warstwę lakieru opalizującego.

 4. Nałóż top coat, jeśli chcesz wydłużyć trwałość manicure'u.