Modne fryzury męskie 2022: Wet mop haircut

Męskie cięcia zwykle nie tracą na aktualności, ale każdy nowy rok niesie za sobą nowe propozycje, które doskonale oddają klimat panujących trendów. Chyba każdy z nas zgodzi się, że w ostatnim czasie pionierem w tej kategorii stał się pełen inspiracji TikTok.

Reklama

W ostatnim czasie szczególnym zainteresowaniem cieszy się fryzura na „mokrego mopa”, czyli „wet mop haircut”. Zdaniem ekspertów początek popularności tego cięcia możemy zawdzięczać… pandemii.

- Fryzura „mokry mop” to zmodyfikowane cięcie w kształcie miski. Gdyby Beatlesi lub Justin Bieber mieli falowane włosy zamiast prostych, przypominałoby to właśnie ich fryzury. Z tą fryzurą pokocha się każdy, kto lubi długie grzywki – zapewnia w POPSUGAR Devin Toth, stylista fryzur.

Fryzura „mokry mop” stała się odpowiedzią na lockdown. W czasie, kiedy nikt nie miał dostępu do salonów fryzjerskich, nasze włosy rosły jak szalone, a my musieliśmy stawiać im czoła – i to dosłownie. Zapuszczone włosy trafiły na okładki największych magazynów mody, a „wet mop” to alternatywa dla kręconych i falowanych pasm.

Męska fryzura "mokry mop" – komu pasuje i jak ją stylizować?

„Mokry mop” jest fryzurą uniwersalną, ale w przypadku niektórych typów włosa sprawdzi się wyjątkowo dobrze.

- Wet mop haircut sprawdzi się w przypadku każdego typu twarzy, który dobrze wygląda z długimi grzywkami. Tak więc długa twarz, wysokie czoło – te osoby z pewnością docenią tę fryzurę – dodaje Davin Toth.

Aby jednak nie strzelić sobie w kolano podczas wizyty u fryzjera, powinniśmy poprosić o cięcie w kształcie wzburzonej miski, której długość będzie przechodziła aż pod linią brwi. Pasma nie powinny posiadać ostrych zakończeń. Całość ma prezentować się miękko i lekko.

Efekt końcowy zakłada osiągnięcie na głowie odrobinę niechlujnego wyrazu, który  dodatkowo podbiją kosmetyki do włosów kręconych - choć nie jest to niezbędne.