Modne kolory włosów na lato: California Brunette

Gdy zaczyna się lato, wiele z nas - tuż przed urlopem - odwiedza salony fryzjerskie. Na jakie zmiany postawimy? W tym roku króluje koloryzacja na kalifornijską brunetkę, czyli California Brunette, ktory pokochała m.in. Hailey Bieber.

Reklama

Luksusowa, elegancka i rozświetlająca – taka jest nowa koloryzacja, która skradła serca kobiet z całego świata. Jak sama nazwa wskazuje, California Brunette powstała z inspiracji wakacjami w słonecznej Kalifornii. Docelowy efekt powinien być więc bardzo naturalny, nieprzesadzony i delikatny.

- Kalifornijska brunetka to nowy letni trend w koloryzacji włosów, który składa się z ciepłych pasemek na jasnej lub ciemnobrązowej bazie, tworząc marzycielski efekt muśnięty słońcem. Podkreślanie włosów kolorem tylko o kilka odcieni jaśniejszym niż kolor podstawowy to najlepszy sposób na uzyskanie naturalnego efektu – mówi ekspertka od fryzur Jordan Jones dla Glamour UK.

Naturalny efekt to największa zaleta tej koloryzacji. A zatem – jak uzyskać koloryzację w odcieniu California Brunette?

Koloryzacja na kalifornijską brunetkę – na czym polega?

Kalifornijska brunetka jest koloryzacją dosyć prostą w wykonaniu. Mimo to, dla bardziej zadowalającego efektu, lepiej jest udać się z tą metamorfozą do fryzjera, który swoim eksperckim okiem dobierze idealny kolor rozjaśnienia w kontekście naszego naturalnego koloru włosów. 

W salonie fryzjerskim powinniśmy poprosić o wykonanie delikatnego balayage’u, skupionego przede wszystkim na pasmach okalających twarz. Unikajmy jednak kolorów wpadających w pomarańcz czy miedź. Lepiej zdecydować się na taki, który podkreśli nasz kolor oczu i skóry, np. jasny karmel.

Dzięki tej technice nasz naturalny kolor włosów będzie mieszanką ciemnego blondu i brązu, który doskonale rozświetli twarz bez konieczności rozjaśniania pasm na całej długości. Pozwoli to na uniknięcie efektu zniszczonych kosmyków, który bardzo często pojawia się po zabiegach rozjaśniających.

 

California Brunette – dla kogo?

Koloryzacja na kalifornijską brunetkę dedykowana jest oczywiście osobom o ciemniejszych pasmach - mogą z niej skorzystać także osoby mające fryzurę w odcieniach ciemnego blondu. Nie istnieją jednak ograniczenia co do kształtu twarzy czy typu urody.

Wszystko więc wskazuje na to, że wcale nie musimy spędzać tygodni na kalifornijskim słońcu, by sprawiać wrażenie, że tam byliśmy. Wystarczy kilka pociągnięć pędzla fryzjerskiego!