Modne fryzury 2022: Bob Botticellego dla włosów falowanych 

Klasyczny bob znany jest we fryzjerstwie już od lat 20. XX wieku. Jednak w ciągu kilku ostatnich lat stał się prawdziwym hitem salonów fryzjerskich, przyjmując różne kolory i formy. Blunt bob, long bob, choppy bob czy french bob – to tylko kilka popularnych w ostatnim czasie wariantów. Teraz dołącza do nich wyjątkowo elegancji, subtelny, a jednocześnie luksusowy bob Botticellego, który swoją nazwę zawdzięcza wybitnemu malarzowi z okresu renesansu. 

Reklama

Bob Botticellego to krótkie cięcierenesansowe fale. Zdaniem ekspertów od fryzur tego typu stylizacja sprawdzi się doskonale w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nieco krótszymi pasmami. Jest również doskonałym rozwiązaniem dla tych z kobiet, które są w wiecznym niedoczasie... 

Cięcie na boba w stylu Botticellego jest niezwykle proste w utrzymaniu i jeszcze prostsze w stylizacji. Właściwie wystarczy, że zadbamy o nią tuż przed snem...

Luksusowy Bob Botticellego – jak wygląda?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, Bob Botticellego opiera się na dosyć krótkim cięciu. Pasma powinny kończyć się mniej więcej w okolicach od linii ramion do linii żuchwy – w zależności od naszych preferencji i kształtu twarzy.

Kwintesencja tej fryzury to jednak przede wszystkim naturalne, nieco niesforne fale, które możemy uzyskać za pomocą warkoczy.

 

Jak stylizować boba w stylu Botticellego? 

Tuż po wieczornym myciu i dokładnym wysuszeniu włosów pleciemy na głowie dwa lub trzy warkocze - w zależności od objętości włosów. Im większa objętość, tym większa liczba warkoczy. W takim wydaniu kładziemy się spać.

Rano włosy powinny być delikatnie pofalowane – aby utrzymać ten efekt, możecie zastosować dodatkowo lakier lub piankę do stylizacji.

Co więcej, fryzjerzy zalecają także, aby każdej nocy dodatkowo nawilżać końcówki za pomocą serum silikonowego lub olejku arganowego, z czarnuszki czy z witaminą A. Dzięki temu rano nasze fale będą wyglądać zdrowo i miękko, czyli dokładnie tak, jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego.