Modne fryzury: "Tiramisu blonde" w stylu Emmy Roberts

Gdy świat obiegły zdjęcia Emmy Roberts z premiery serialu „Zakłamanie”, wiele osób zwróciło uwagę na jej nową fryzurę. Kolor blond nigdy nie był jej obcy, ale tym razem prezentował się zupełnie inaczej. Z jednej strony rozświetlający i elegancki, z drugiej łudząco naturalny. Jak osiągnąć taki efekt? To nowa koloryzacja, która zyskała dosyć nietypową nazwę – „Tiramisu blonde”!

Reklama

Nowy kolor włosów Emmy Roberts jest dziełem stylistki fryzur Nikki Lee, która sama przyznaje, że efekt końcowy był właściwie dziełem przypadku. Kolorystka postanowiła ochłodzić nieco włosy aktorki... 

 

Modne blondy - refleksy a'la tiramisu

Zamiast nałożyć na całą długość jeden kolor, Nikki Lee dodała odrobinę jasnych refleksów i pogłębiła naturalny odcień Emmy Roberts u nasady. Koloryzacyjna mieszanka zaczęła stopniować się podobnie jak warstwy tiramisu - stąd nazwa „Tiramisu blonde”.

- Tiramisu blonde to świetna odmiana dla wszystkich blondynek. Zamiast czuć, że musisz stonować kolor w chłodniejszych miesiącach, przyciemnij nasadę i dodaj na całej długości odrobiny światła w formie refleksów - tak jak ja zrobiłam to w przypadku Emmy. To zabawna, subtelna zmiana, która jest dla włosów także chwilą wytchnienia – mówi Nikki Lee dla Byrdie.Odmładzająca fryzura dla zabieganych

Według Nikki Lee blond w kolorach tiramisu może być hitem najbliższych miesięcy nie tylko ze względu na to, że prezentuje się bardzo delikatnie i elegancko, ale także dzięki swojej praktyczności.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, przy tego typu koloryzacji włosy u nasady zostają przyciemnione tak, by zbliżyć ich kolor do naturalnego. Dzięki temu odrosty stają się mniej widoczne, a częste odświeżanie fryzury przestaje być konieczne.

Poza tym, jasne refleksy sprawiają, że twarz jest bardziej rozświetlona i wygładzona – a co za tym idzie – wygląda także świeżo i młodo! 

Naszym zdaniem to doskonała alternatywa dla osób, którym oczywiście zależy na tym, by prezentować się świetnie, a jednocześnie żyją w wiecznym niedoczasie, przez co wizyty w salonach fryzjerskich stają się utrudnione.

I proszę  - nawet ciasta potrafią być inspiracją dla fenomenalnych fryzur! :)