Modne fryzury 2021: Liquid hair

Glass hair, wet hair i wavy hair mają nową konkurentkę, która z impetem wkroczyła w świat fryzjerstwa i wszystko wskazuje na to, że będzie wiodącym trendem również 2022 roku. Liquid hair to fryzura opierająca się przede wszystkim na prostocie, dlatego przypadła do gustu wszystkim fanom luksusowego minimalizmu. Włosy powinny być lekkie, gładkie i lśniące - mają dosłownie przypominać taflę wody, która łapie delikatne światło. W przeciwieństwie do poprzednich trendów fryzjerskich, tym razem postawimy przede wszystkim na miękkie wykończenie. Efekt ma być delikatny i naturalny, a przy tym perfekcyjny.

Reklama


- To zdrowo wyglądająca, bardziej luksusowa wersja prostych włosów z lat 90. - wyjaśnia Clariss Rubenstein, słynna stylistka fryzur.


Liquid hair to fryzura stworzona w duchu glam-casual, który zdaniem ekspertów będzie jedną z przodujących tendencji, jeśli chodzi o tegoroczne święta Bożego Narodzenia i z pewnością sprawdzi się także w Nowym Roku. To także dobry sposób na to, by odświeżyć swój wizerunek i samodzielnie zadbać o efekt glammed. No dobrze, mamy perfekcję, mamy prostotę, mamy olśnienie – pytanie pozostaje jedno – co zrobić, aby nasze włosy były bardziej „płynne”?

Keratynowe prostowanie włosów a włosy kręcone

Eksperci są zgodni - jeśli zależy nam na uzyskaniu długotrwałych rezultatów, najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie zabiegu keratynowego.


- Prostowanie keratynowe to chemiczny proces, który ma zadanie wygładzić strukturę włosa. Szczególnie polecamy go osobom o bardzo gęstych, kręconych pasmach – mówi stylista fryzur, Joseph Maine.

Efekty prostowania keratynowego utrzymują się od trzech do sześciu miesięcy. Wiele osób, które już zdecydowały się na moc keratyny, zauważa, że stylizacja włosów stała się o wiele prostsza, a przy minimalnym wysiłku kondycja kosmyków wydaje się być o wiele lepsza niż dotychczas. Dlaczego? Ponieważ zabieg eliminuje puszenie się pasm, zatrzymuje ich kolor i skraca czas suszenia.


- Nadal będziesz musiała suszyć włosy, ale ich stylizacja zajmie ci o wiele mniej czasu. W rezultacie pasma będą zdrowsze i lśniące, a przy tym uzyskają tę płynność, na której nam zależy – dodaje Joseph Maine.

 

Botoks na włosy - zabieg 72Hair

Hollie Rosi Clarke, stylistka fryzur gwiazd, proponuje także zabieg 72Hair, który aktywnie kondycjonuje i rewitalizuje włosy. Co ciekawe, jest on nieco mniej „inwazyjny” niż keratynowe prostowanie włosów, ponieważ możemy zastosować go także, gdy chcemy pozostać przy swoim naturalnym skręcie.


- Zabieg można dostosować do swoich oczekiwań. Jeśli zależy ci na gładszym wykończeniu, po wykonanym zabiegu nie możemy umyć włosów przez 72 godziny. Jeśli natomiast twoje włosy są kręcone, a ty nie chcesz pożegnać się z naturalnym skrętem, włosy możemy umyć już po 24 godzinach. W efekcie pasma staną się wygładzone, ale skręt zostanie utrzymany – mówi Hollie Rosi Clarke.