Modna fryzura w stylu Marilyn Monroe

Marilyn Monroe to z pewnością jedna z największych ikon XX wieku i niezaprzeczalny synonim kobiecości. Premiera „Blondynki” na Netflixie przypomniała nam nie tylko jej historię, ale również styl Marilyn Monroe, który od dekad jest inspiracją dla kobiet na całym świecie. 

Reklama

Mówiąc o stylu Marilyn Monroe, tym razem mamy na myśli przede wszystkim jej fryzurę, której unowocześniona wersja właśnie zyskała nową nazwę: „niedokończony bob Marilyn”, czyli „undone Marilyn bob”.

- Kobiety szukają nowoczesnego podejścia w kwestii fryzury na boba. „Niedokończony bob Marylin” jest zatem z jednej strony czymś nowym, a z drugiej nawiązuje do stylizacji vintage. Wygląda bardzo Hollywoodzko i zmienia nasze podejście do fryzjerskiego pojęcia „glam hair” – mówi dla Glamour UK Moe Harb, dyrektor kreatywny Beauty Club London.

Nowoczesny bob w stylu Marilyn Monroe – jak wygląda?

„Niedokończony bob Marilyn” to propozycja dla włosów półdługich. Długość włosa powinna kończyć się w okolicach podbródka z nieco wydłużonymi pasmami przy samej twarzy.

Kluczowym elementem tego typu fryzury nie jest jednak cięcie, ale sam kształt. Włosy powinny być delikatnie podwinięte na lokówce lub za pomocą wałków. Dopiero wówczas możemy przejść do odpowiedniej stylizacji.

Aby nadać fryzurze wykończenie w stylu vintage, warto sięgnąć po kosmetyki, które uniosą włosy u nasady i zwiększą optycznie ich objętość – to bob w stylu lat 60., zatem warto zainspirować się zdjęciami z tych czasów.

Co ważne jednak „niedokończony bob Marilyn”, jak wspomnieliśmy wcześniej, jest unowocześnioną wersją fryzury Marilyn Monroe. Biorąc to pod uwagę, lepiej zrezygnować z mocnych lakierów do włosów – wiemy przecież, że w tym roku rządzi przede wszystkim naturalny wygląd. Pozostawmy zatem nasze pasma w artystycznym nieładzie.

MODNE FRYZURY NA 2022/2023 - bob w stylu Marilyn Monroe?

Ze względu na to, że bob à la Marilyn Monroe kończy się tuż przy linii podbródka, styliści uważają, że powinny zdecydować się na niego osoby o owalnym lub trójkątnym kształcie twarzy.

Odradzają go natomiast osobom o okrągłym i kwadratowym kształcie twarzy. Dlaczego? Tak krótkie cięcie mogłoby optycznie rozszerzyć linię twarzy, przez co jeszcze mocniej podbiłoby jej kształt.

Pamiętajmy jednakże, że jest to tylko sugestia. Przed wykonaniem fryzury, najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który dopasuje cięcie do naszego indywidualnego typu urody.