Modne fryzury 2021 - 2022: Blunt bob w stylu Naomi Pierce z serialu „Sukcesja”

Sukcesja” to jeden z najgorętszych serialowych tytułów ostatnich lat. Trzeci sezon wzbudził wiele emocji, a kolejne intrygi i niejasne interesy ponownie zajęły głowy wszystkich fanów. Miłośniczki mody zwróciły jednak uwagę na coś jeszcze.

Reklama

Fryzura Naomi Pierce, czyli minimalistyczny i prosty blunt bob, zaintrygował i zainspirował wiele kobiet, stając się jednym z gorących fryzjerskich trendów na przyszły rok. Ta fryzura jest chłodna i skuteczna – zupełnie jak jej właścicielka - a ponadto symbolizuje ogromną pewność siebie.

Grana przez Annabelle Dexter-Jones Naomi Pierce nie jest typem bohaterki idealnej, ale emanuje ogromną pewnością siebie. To właśnie jej charakter stał się inspiracją dla Ashley Javier, stylistki fryzur gwiazd, która poleca blunt bob.

- Wykonywałam fryzury Annabelle Dexter-Jones do różnych ról filmowych od 15 lat. Naszym punktem odniesienia były włosy dziewczyny z teledysku „How Soon Is Now” zespołu The Smiths. Znalazłam sposób na ich unowocześnienie, tak aby nie były zbyt oldschoolowe. Musiały być seksowne, eleganckie i w pewnym sensie nieperfekcyjne – mówi dla Stylist Ashley Javier.

Blunt bob - fryzura Naomi z serialu Blunt bob - fryzura Naomi z serialu

Blunt bob, czyli luksusowa wariacja fryzury na boba – jak wygląda?

Blunt bob charakteryzuje się idealnie prostym cięciem, bez cieniowania. Specjaliści nazywają je „blunt cut”, czyli „tępym cięciem” ze względu na efekt końcowy, który powinien wyglądać tak, jakby włosy były ścinane tępymi nożyczkami. Dzięki temu końcówki, mimo że znajdują się w jednej linii, nie tworzą perfekcyjnej tafli.

- Ten bob jest inny od klasycznego, ponieważ posiada mocne, ostre punkty na przodzie, które mają nadawać subtelne nachylenie. Inspiracją będą przy niej także fryzury z lat 20. i alternatywność lat 80. - dodaje Ashley Javier.

Modne fryzury - blunt bob blond / Instagram @Annabelle Dexter-Jones Modne fryzury - blunt bob blond / Instagram @Annabelle Dexter-Jones

Dzięki temu charakterystycznemu cięciu zyskają na objętości, a przy tym nie będą wyglądać niechlujnie. Zupełnie odwrotny efekt mogą uzyskać natomiast osoby o grubych i gęstych kosmykach. Specjaliści są zgodni, że przy takim typie włosów, lepiej zrezygnować z blunt boba i spróbować innych modnych cięć.