Very peri - najmodniejsza koloryzacja na 2022

Według Instytutu Pantone Very Peri, czyli błękit z domieszką fioletu oraz czerwieni, to kolor, który doskonale oddaje ducha nadchodzącego roku. Ma symbolizować przekraczanie granic i wychodzenie poza rzeczywistość, którą znaliśmy do tej pory. Zdaniem Sarah Potter - autorki „The Cosmo Tarot: The Ulitmate Deck and Guidebook” – mieszanka błękitu i fioletu wywołuje poczucie spokoju i szczęścia.

Reklama

- Very Peri to marzycielski i spokojny balsam na zamieszania, jakie miały miejsce w przeciągu ostatnich dwóch lat. Otwiera nas na fantazję, która kierowana jest intuicją. To przyjemny kolor zarówno do podziwiania, jak i do wprawiania nas w dobry nastrój. Ta aura jest nam potrzebna, aby wprowadzić w 2022 rok odrobinę optymizmu – mówi Sarah Potter dla InStyle.

Very Peri – kolor roku 2022 – pokochali także fryzjerzy i koloryści. Według ich opinii niebiesko-fioletowe odcienie włosów to niezwykle kreatywny pomysł na nadchodzący sezon.

MODNE FRYZURY 2022: Very Peri -  pasemka lub refleksy 

Fryzjerzy są zgodni co do tego, że Very Peri nie musi występować na całej długości włosów. Bardzo modne są niebiesko-fioletowe pasemka, a także delikatne refleksy. Kolor roku 2022 to świetny sposób na ocieplenie wizerunku przy chłodnym blondzie lub rozjaśnionym brązie.

Very Peri Hair / Instagram @soph.and.squad Very Peri Hair / Instagram @soph.and.squad

Very Peri pojawia się również w kolorach akcesoriów do włosów – opaskach, spinkach, frotkach. Dzięki nim nasz look stanie się nie tylko modny, ale też bardziej radosny.

Wszystko wskazuje więc na to, że nowy kolor roku zainspiruje nas w 2022 roku do odważnych i ekstrawaganckich fryzjerskich metamorfoz. Czy możemy się temu dziwić? Raczej nie. Włosy już od dawna są pewnego rodzaju symbolem zmian. Zatem, jeśli chcesz zostawić za sobą dwa lata pandemii i nie boisz się odważnych kolorów, postaw na koloryzację Very Peri!