Modne fryzury 2021: Rebel Texture Hair

Włosy są częścią naszej osobowości. Dowód? Mnóstwo kobiet, które wprowadzają zmiany w życiu, zapisuje się przy tym do ulubionego fryzjera. Samo skrócenie pasm jest pewnego rodzaju odświeżeniem. Czujemy się inne, nowe, bardziej zmotywowane.

Reklama

Rebel Texture Hair to nowy trend, który zrewolucjonizował pojęcie artystycznego nieładu. Ta buntownicza fryzura, nawiązująca do kultowego gammler look, stała się symbolem nonszalancji i – jak sama nazwa wskazuje - wolności. Jak wygląda i komu pasuje najmodniejsze cięcie 2021?

Rebel Texture Hair jest kolejną propozycją z kategorii niesfornych fryzur, które okazały się zbawieniem w czasie wielomiesięcznych lockdownów. Z jednej strony wyglądają na niechlujne, z drugiej - są twarzowe i ekstrawaganckie –  jak osiągnąć nowy efekt „shag”?

 

Odmładzające fryzury nie tylko dla krótkich włosów 

Rebelianckie i odmładzające cięcie, opierające się na ostrych wykończeniach, warstwowaniu i różnego rodzaju wygięciach, jest wbrew pozorom bardzo indywidualne. Skala skracania pasm może zostać dopasowana do naszych preferencji, dzięki czemu nie rzucamy się od razu na głęboką wodę. Istotną rolę odgrywa w niej jednak samo wykończenie, którym jest… grzywka!

Grzywka w stylu Ursuli Corbero 

W piątym sezonie „Domu z papieru” Ursula Corbero wystąpiła w zupełnie nowym wydaniu. Największym atutem jej fryzury okazała się nierówna grzywka, która stała się dopełnieniem krótkich, postrzępionych kosmyków. Miejscami krótsza, miejscami dłuższa – zdecydowanie się na tego typu cięcie jest o tyle bezpieczne, że w każdej chwili można je wyrównać.

 

Modna grzywka w stylu Ursuli Corbero / kadr z serialu Modna grzywka w stylu Ursuli Corbero / kadr z serialu

Grzywka i kręcone włosy 

Kolejną wariacją Rebel Texture Hair na temat tej fryzury jest połączenie mocno kręconych włosów z krótko przyciętą grzywką. Zdaniem specjalistów, jej długość powinna sięgać mniej więcej okolic brwi. Co więcej, dzięki mocnemu cieniowaniu, skręt stanie się wyraźniejszy, przez co pasma zyskają na objętości.

 

Krótka fryzura wyszczuplająca twarz - pixie mullet

Chyba nie ma bardziej charakternej fryzury niż mullet hair – kiedyś moglibyśmy tak powiedzieć. Tymczasem fryzjerzy stawiają przed nami mocno wystrzępione pixie mullet. Ta odważna fryzura zadedykowana została wszystkim kobietom, którym zależy na podkreśleniu mocnego charakteru. Krótko przystrzyżone i postrzępione włosy wysmuklą rysy twarzy, a delikatna grzywka podkreśli kości policzkowe. Cięcie prezentuje się świetnie także w zakręconej wersji.

Wolf cut 

Wolf cut na pewno nie należy do fryzur uporządkowanych i symetrycznych. Charakteryzuje się mocno cieniowanym cięciem na całej długości, w efekcie którego powstaje mnóstwo nierównych warstw pasm. Dzięki temu włosy są delikatnie napuszone i tym samym zyskują na objętości – na tym nam zależy. Często pojawia się przy tym także postrzępiona grzywka, będąca pewną wariacją na temat curtain bangs.

Francuski bob jak z Instagrama

Francuski bob w nowym wydaniu prezentuje się zjawiskowo, a przy tym jest prosty w stylizacji. Z zasady opiera się na krótkim cięciu, sięgającym mniej więcej okolic brody, oraz lekko postrzępionej grzywce długości do brwi. Cięcie jest zadziorne, ale subtelne i dziewczęce. Uwielbiają je dziewczyny na Instagramie. Efekt finalny powinien przypominać fryzurę w stylu „dopiero wstałam z łóżka”.

Mullet hair - idealna fryzura dla kręconych włosów 

W Polsce mullet hair często nazywany jest fryzurą „na czeskiego piłkarza”.  Cięcie charakteryzuje się krótkim przodem i dłuższym tyłem – powinien być na tyle długie, aby zakryć kark. Mocno postrzępione kosmyki, często powywijane w najróżniejsze strony, były popularne już w latach 80. Wtedy jednak nosili je głównie mężczyźni. Do fanów mullet hair należeli m.in. David Bowie czy Rod Steward. Dziś mullet hair znów jest na topie, a wersja z kręconymi włosami, czyli curly mullet, to hit ostatnich miesięcy wśród "zakręconych dziewczyn". 

Shaggy bob

Shaggy bob to ulubione cięcie wszystkich, którzy borykają się z cienkimi, przerzedzonymi kosmykami. Czym się charakteryzuje? Główną cechą fryzury są mocno zmierzwione pasma, które mają wyglądać bardzo naturalnie i lekko. Co więcej, ich stylizacja polega jedynie na przeczesaniu włosów palcami lub szczotką.