Najmodniejsze buty na wiosnę 2023 - botki z czarnym noskiem Chanel

Botki z czarnym noskiem inspirowane pierwszymi projektami Gabriele Chanel, ale też powszechną modą początku XX wieku, pojawiały się w kolekcjach francuskiego domu mody wielokrotnie. Co kilka lat wracają na wybieg Chanel w unowocześnionej wersji. Tak było w przypadku chanelowskich botków w 1991 roku, wówczas noszonych w połączeniu z mocno rozkloszowanymi spódnicami i imprezowymi sukienkami. Tak było również w 2014 roku, gdy na pokazie Chanel modelki chodziły w lekkich „skarpetkowych” botkach z czarnym noskiem. Tak było też jesienią 2017 roku, gdy Karl Lagerfeld zaproponował wysokie kozaki, ale w wersji ultra kosmicznej.

Reklama

Modne botki na wiosnę 2023 - Chanel / materiały prasowe Modne botki na wiosnę 2023 - Chanel / materiały prasowe

 

Teraz kultowe już chanelowskie botki z czarnym noskiem ponownie pojawiły się na wybiegu, a ich forma nawiązuje do obuwia, które nosiły gwiazdy paryskiej bohemy, największe damy belle epoque i tancerki Moulin Rouge.

Modne botki Chanel na pokazie wiosna 2023 haute couture / materiały prasowe Modne botki Chanel na pokazie wiosna 2023 haute couture / materiały prasowe

Wiosenne botki Chanel - pomysł na tysiące stylizacji! 

Na wiosennym pokazie Chanel haute couture prezentowane były w dwóch wersjach – biała skóra i sznurowanie oraz metaliczne złoto. Te pierwsze doskonale „odnajdą się” w stylizacjach w nurcie boho – w połączeniu ze zwiewnymi sukienkami, falbanami i haftami. Te drugie – ze względu na swoją ekstrawagancję – wspaniale przełamią minimalistyczne zestawy.

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, pamiętaj, że moda uwielbia eksperymenty i nudzą ją utarte szlaki, więc próbuj, mieszaj i baw się trendami, a najlepiej rób to, budując zestawy z rzeczy, które już masz w swojej garderobie.

Takie „wszechstronnie uzdolnione” chanelowskie botki pasować będą do wielu stylizacji i sprawdzą się przy wielu okazjach. Postaw na jeden mocny dodatek w sezonie, zamiast kupować masę nietrafionych rzeczy, których prawdopodobnie nigdy nie założysz.