Modne kolory włosów 2022: Owsiany blond

Jaka koloryzacja włosów jest w tym roku najbardziej hot? Jeśli chodzi o modne blondy, koloryści są jednogłośni.

Reklama

Za najmodniejszy blond 2022 uważa się owsiany blond, czyli odcień przeciwny do miodowego i nektarowego blondu. Jest bardzo delikatny i nie ma w sobie tego słonecznego ciepła, którego moglibyśmy się spodziewać po letnich trendach, ale jednocześnie znacznie różni się od klasycznej platyny.

 

Owsiany blond charakteryzuje się bardzo naturalnym wykończeniem przy wykorzystaniu nieco chłodniejszych tonów farby.

- To jasna, naturalna koloryzacja na całej powierzchni włosów. Odcień jest bardzo delikatny, ale nie jest ani popielaty, ani platynowy. Tworzy świetny kontrast z opalenizną, choć doskonale dopasuje się nawet do porcelanowych odcieni skóry – mówi Stephanie Brown z IGK Soho.

Koloryzacja opiera się w dużej mierze na jednolitości. Farba nakładana jest na całą długość włosa, ale powinniśmy zwrócić uwagę na to, że lekko zacienione kosmyki u nasady dodadzą całości więcej wyrafinowania. Dzięki temu trikowi kolor będzie wyglądał bardziej naturalnie i miękko.

 

Modny owsiany blond – dla kogo?

Decydując się na kolor owsianego blondu, musimy wziąć pod uwagę fakt, że w efekcie finalnym nasze pasma powinny osiągnąć chłodne tony. Co prawda fryzjerzy utrzymują, że koloryzacja prezentuje się świetnie w przypadku każdego typu urody i prawdopodobnie tak jest.

Problem pojawi się jednak w przypadku szatynek. Niestety brązowe włosy posiadają w sobie bardzo dużo pomarańczowych tonów, które ostatecznie mogą okazać się ogromną przeszkodą w utrzymaniu tak chłodnej koloryzacji.

Mimo wszystko, polecamy wypróbować owsiany odcień blondu, bo kiedy, jeśli nie latem powinniśmy poeksperymentować?