Modne blondy 2022 - delikatne pasemka, baleyage i naturalność 

A gdyby tak rozpocząć luty od nowego koloru włosów? Podobno zmiany zaczyna się od głowy – dosłownie i w przenośni. Na łamach Well.pl często piszemy o modnych fryzurach, ale tym razem chcemy przyjrzeć się bliżej trendom w koloryzacji.

Reklama

Tegoroczne trendy fryzjerskie kręcą się wokół rozjaśnienia wizerunku, dlatego zobaczymy w nich przede wszystkim najróżniejsze odcienie blondu. Tajemnicą jednak jest nie sam kolor, ale technika nakładania farby…

Decyzja dotycząca koloru włosów i to, co będzie nami wtedy kierować, jest kwestą indywidualną. Pandemiczne nastroje rządzą się jednak swoimi prawami. Eksperci fryzur twierdzą, że w tym roku będziemy szukać rozjaśnienia na różną skalę - od delikatnych pasemek, przez baleyage aż po jednolity kolor.

Być może to właśnie dlatego wśród najmodniejszych koloryzacji wymienia się przede wszystkim blond i jasne brązy. Ale pamiętajcie, że kolor kolorowi nie równy…

Jakie koloryzacje będą królować w 2022 roku?

Blond z dodatkiem brzoskwini 

Jeśli zależy ci na podtrzymaniu naturalnego blondu – lub przeciwnie – chcesz przejść ogromną metamorfozę, powinieneś zastanowić się nad odcieniem miedzi, złota, brzoskwini czy kolorem włosów inspirowanym Veri Peri. Zdaniem stylistów to właśnie te barwy zadziałają na nas jak najlepszy antydepresant.

- Kolory poprawiające nastrój sprawią, że poczujesz apetyt na radość i pozytywne myślenie. Co więcej, dodadzą ci niesamowitego uroku i rozświetlą cerę – mówi stylistka fryzur Trace Henningsen dla Yahoo!Life.

Frosting blond w stylu Halle Berry

Włosy inspirowane chłodnym lukrem to nowa alternatywa dla tzw. babylights. Rozjaśnione kosmyki pojawiają się na włosach w bardzo precyzyjnie wybranych miejscach, pasmo po paśmie, a jednocześnie kontrastują z kolorem podstawowym.

- Frosting zwykle wykorzystuje chłodne odcienie blondu. Koloryzacja jest łatwa w utrzymaniu, ponieważ została zaprojektowana tak, aby wtapiać się w naturalny kolor włosów – dodaje fryzjer Stuart Marsh.

Frosting nada naszym włosom miękkiego, wielowymiarowego wyglądu. Jeśli szukacie inspiracji, koniecznie zajrzyjcie na instagramowe konto Halle Berry lub Dakoty Johnson, które już skusiły się na tę fryzjerską innowację.

French Glossing, czyli połysk bez amoniaku 

Koloryzacją, która najbardziej uwydatni blask naszych włosów będzie french glossy, która opiera się na rozprowadzeniu od połowy długości pasm połysku bez amoniaku. Podczas zabiegu wykorzystuje się technikę gradientową, która wydobywa różne odcienie i nadaje im delikatnego i nowoczesnego efektu ombre.

French glossy jest opisywane przez fryzjerów jako bezproblemowe, odbijające światło i pełne francuskiego szyku.

Contouring Hair –nowy trend na TikToku

Contouring hair to największy trend na TikToku. Koloryzacja polega na rozjaśnieniu pasm wokół twarzy. Specjaliści nazywają ten zabieg „highlighting baby hair”. Kontur jest delikatny - nie przypomina ciężkiego bloku koloru, więc kontrast nie wygląda sztucznie. Odpowiednio dobrany kolorystyczny konturing wyszczupli rysy twarzy i odmłodzi. 

Piaskowy blond

Piaskowy blond został zainspirowany krajobrazami Sahary. To złoty środek pomiędzy platyną a średnim blondem, dlatego jest dobrą alternatywą dla wszystkich, których naturalny kolor włosów należy do kategorii „mysich”.

Koloryzacja jest niezwykle elegancka, ale niestety dla niektórych może okazać się zbyt wymagająca, ponieważ ma tendencję do wpadania w żółte tony. Specjaliści radzą, by raz na jakiś czas sięgnąć po szampon z fioletem.