Modne fryzury 2023. "Slob", czyli co?

Nie jest tajemnicą, że do łask powróciły krótsze fryzury. Klasyczny czy francuski bob królował na pokazach mody i głowach gwiazd. Teraz na salony wkracza "slob". Czyli co?

Reklama

"Slob" jest najnowszą wersją boba. W odróżnieniu od podstawowej wersji tej fryzury ma dość ostry kształt, ale nie jest ultra precyzyjnie przystrzyżony. To cięcie, które rozpromował George Northwood, brytyjski stylista, z którego usług korzystają takie gwiazdy, jak: Alicia Vikander, Claire Foy i Alexa Chung.

- Myślę, że precyzyjne cięcia powracają, ale w swobodniejszej wersji. Współczesny slob jest tego doskonałym przykładem. W ciągu ostatnich kilku tygodni wykonałem go naprawdę wiele razy.

Modne fryzury 2023. "Slob" - jak wygląda cięcie?

W przeciwieństwie do klasycznego boba, który ma na celu obramowanie i modelowanie twarzy, a jego cięcie uzależnione jest od struktury włosa i potrzeb klientki, "slob" jest prosty.

- To włosy o jednej długości, które nie mają innej formy z przodu niż z tyłu. To naprawdę prosta fryzura, która nie powinna wyglądać, jakby była stylizowana. Jej estetyka jest bliska temu, co widzimy na pokazach The Row - tłumaczy w brytyjskim "Vogue" George Northwood.

Modne fryzury 2023. Jak stylizować cięcie "slob"?

"Slob" jest połączeniem słów "sleek" i "bob", a jego kwintesencją jest naturalny efekt. Fryzura wygląda, jakby nie była w ogóle stylizowana. Czy zatem kluczem do sukcesu jest nieukładanie włosów?

Właścicielki prostych jak drut kosmyków mogą odpuścić sobie stylizację lub ograniczyć ją do minimum. "Slob" może być jednak nieco kłopotliwy dla posiadaczek niesfornych włosów.

Po myciu włosy najlepiej suszyć tak, aby uzyskać jak najbardziej gładki efekt. Pomocna może okazać się tu prostownica. Northwood natomiast korzysta też z lokówki.

– Dziś po wykonaniu sloba na głowie jednej z moich klientek użyłem lokówkii, aby stworzyć bardzo lekkie załamanie na jej włosach – tak, by wyglądały, jakby były schowane za uchem.

"Slob" - najmodniejsza fryzura gwiazd wiosną 2023

Nie tylko wspomniane wcześniej Claire Foy i Alexa Chung zdecydowały się na "sloba". Sarah Michelle Gellar zaprezentowała się w tej modnej fryzurze podczas GLAAD Media Awards 30 marca. Także Kelly Rowland postawiła na odświeżenie fryzury i perfekcyjny "slob" zagościł na jej głowie na Roc Nation Brunch.