Wszystko wskazuje na to, że jedną z najmodniejszych fryzur 2022 będzie octopus haircut, czyli cięcie na ośmiornicę, które opiera się na mocnym warstwowaniu pasm. Zdaniem profesjonalnych fryzjerów to nowy rozdział w popularnych w ostatnim czasie shaggy hair.

Reklama

Modne fryzury 2022: Octopus haircut

Octopus haircut charakteryzuje się teksturowanym cięciem. Zewnętrzne warstwy włosów są krótsze, przez co dodają fryzurze niesamowitej objętości, natomiast wewnętrzne utrzymują długość. Górę przycina się w kształt miski, a zewnętrze krawędzie powinny być miękkie. Dzięki temu całość prezentuje się wyjątkowo ekstrawagancko, ale jednocześnie utrzymuje ramy elegancji i subtelności.

- Cięcie w stylu ośmiornicy to nowe spojrzenie na kudłate fryzury, które w ostatnim czasie królują wśród największych trendów. Zachowuje długość w połączeniu z krótszymi warstwami, dodając włosom objętości. Styl wywodzi się z Japonii, a popularność przyniósł mu Pinterest – tłumaczy  dla stylist.co.uk Joe Sirry, współzałożyciel salon fryzjerskiego SHAG! London

 

Wiele osób myli octopus haircut z mullet hair, czyli „fryzurą na czeskiego piłkarza”, jednak w rzeczywistości są one różne. Mullet hair charakteryzuje się bardzo krótkimi bokami, natomiast stylizacja na ośmiornice pozostawia w tym miejscu długie włosy.

 

Fryzura z TikToka „na ośmiornicę” - komu pasuje? 

Co powiecie na nową fryzurę? Octopus haircut nie jest cięciem dla każdego, ale jeśli zależy wam na totalnej metamorfozie -  z pewnością się sprawdzi.

- Octopus haircut to idealna fryzura dla kogoś, kto lubi objętość i artystyczny nieład. Ponieważ warstwy tworzą pewnego rodzaju kopułę na włosach, całość prezentuje się niesamowicie miękko – mówi dla Popsugar Darren Bain, główny stylista w salonie Taylor Taylor w Londynie.

Eksperci podkreślają jednak, że octopus hair nie zawsze sprawdza się przy włosach falowanych czy kręconych, bo działa „w opozycji” do naturalnego skrętu włosów. Dlatego zanim zdecydujemy na to cięcie, powinniśmy skonsultować się w tej sprawie ze specjalistą.

Modne fryzury 2022 - OCTOPUS HAIR / Instagram @diadebeaute Modne fryzury 2022 - OCTOPUS HAIR / Instagram @diadebeaute