Moda na wiosnę-lato 2023: Moschino - modowy żart na kryzys

- Uśmiechnij się i utrzymaj na powierzchni – to przesłanie najnowszej kolekcji Moschino, ale też kampanii reklamowej, za która odpowiada słynny fotograf modowy – Steven Meisel. Włoski dom mody prowadzony przez Jeremy’ego Scotta, od lat bawi, dystansuje i szokuje fanów mody na całym świecie, eksperymentując z symbolami popkultury, łamiąc konwenanse i balansując na granicy kiczu.

Reklama

Moschino - moda na wiosnę-lato 2023 / kampania reklamowa Moschino - moda na wiosnę-lato 2023 / kampania reklamowa

Tym razem Jeremy Scott postawił sobie jedno podstawowe zadanie: wyśmiać otaczające nas problemy i poprawić nam nastrój. Kolekcja Moschino Spring-Summer 2023 to jego odpowiedź na wyzwania naszych czasów – kryzys ekonomiczny i klimatyczny, wojnę w Ukrainie, inflację. Choć zdaniem projektanta powinniśmy być świadomi sytuacji, w której się znajdujemy, warto też znaleźć w naszym życiu miejsce na radość.

Tę radość dało się wyczuć już kilka miesięcy temu na pokazie Moschino podczas Milan Fashion Week. Teraz natomiast powstała równie optymistyczna kampania reklamowa, którą zdominowały akcenty z lat 80-tych ubiegłego stulecia.

Moda na wiosnę 2023: Moschino rzuca Moda na wiosnę 2023: Moschino rzuca

 

Moschino rzuca "modowe koło ratunkowe" 

Jest więc kolorowo, wzorzyście, intensywnie i zabawnie, a wszystko po to, by utrzymać się na powierzchni. Jeremy Scott rzuca nam „modowe koło ratunkowe”, które również pojawia się wśród jego najnowszych projektów.

Basenowe akcenty to jeden z motywów przewodnich kolekcji. Odnajdziemy je w dodatkach, ale też na przykład w nadmuchiwanych klapach marynarki czy kieszeniach imitującymi kamizelkę ratunkową. Jest nawet dmuchane bolerko w kształcie łabędzia do złudzenia przypominające basenowe zabawki dla najmłodszych! Znajdziemy tu również kultowy dla Moschino motyw serca.

Moschino - moda na wiosnę-lato 2023 / kampania reklamowa Moschino - moda na wiosnę-lato 2023 / kampania reklamowa

Tak oto rzeczywistość miesza się z iluzją, zapraszając nas do hipnotyzującego i magicznego świata Moschino. Przewodniczkami na zdjęciach Stevena Meisela są modelki: Lulu Wood, Malika Louback, Mila van Eeten, Sherry Shi i Vittoria Ceretti. Za reżyserię filmu odpowiadał Jason Duzansky, a stylizacje przygotowała Carlyne Cerf De Dudzeele.

Moschino, oferując ekscentryczne i kapryśne zestawy oraz równie żywe i odważne akcesoria, zaprasza do wspólnej zabawy, a wszystko po to, by odnaleźć w sobie nadzieję na przyszłość. Skusisz się na odrobinę modowego szaleństwa?