Miuccia Prada rezygnuje ze stanowiska dyrektora generalnego Prada Group 

Sektor mody luksusowej czekają kolejne wielkie zmiany. Jak podaje portal „Business of Fashion”, Miuccia Prada i jej mąż Petrizio Bertelli ustąpili ze stanowisk współzarządzających grupy Prada, a ich decyzja ma mieć skutek natychmiastowy. Nowy dyrektor generalny zostanie wybrany już w styczniu 2023 roku.

Reklama

To oczywiste, że nadszedł koniec pewnej ery w historii Prady i Miu Miu, ale decyzja Miucci Prady nie jest kwestią zwykłego wypalenia.

Według informacji podawanych przez zagraniczne media, włoski dom mody postanowił zaktualizować swoją kadrę zarządzającą ze względu na sukcesję, która podobno ma uspokoić inwestorów.

Co więcej, projektantka wciąż pozostanie przy funkcji dyrektora kreatywnego Miu Miu oraz współdyrektora kreatywnego Prady, tuż obok Rafy Simonsa.

Dobrze. A zatem pozostało jedno pytanie: kto w takim razie przejmie stery nad marką? Andrea Guerra nowym prezesem Prada Group?

Podobno Prada Group proponuje na stanowisko dyrektora generalnego Andreę Guerrę – byłego dyrektora generalnego Luxottica i działu hotelarskiego LVMH. Jego zadanie będzie jednak znacznie obszerniejsze, niż mogłoby się wydawać, a pozycja tymczasowa.

Andrea Guerra ma nie tylko zarządzać Prada Group, ale także przygotowywać syna Miucci Prady – Lorenzo Bartelliego – do przejęcia rządów nad firmą.

- To fundamentalny krok, który zdecydowaliśmy się podjąć. Jesteśmy zaangażowani w rozwój firmy. Chcemy w ten sposób mieć większy wkład w jej ewolucję i ułatwić sukcesję Lorenzo, przyszłego lidera grupy – miała powiedzieć Miuccia Prada w oświadczeniu prasowym.

57-letni Andrea Guerra zostanie mianowany nowym dyrektorem generalnym Prada Group już w styczniu 2023 na posiedzeniu zarządu Prada Holding.