Met Gala 2022 – motyw przewodni

Wszyscy miłośnicy mody każdego roku z niecierpliwością oczekują na jedno z ulubionych, celebryckich wydarzeń – Met Galę! Tegoroczna gala odbędzie się tradycyjnie, w pierwszy poniedziałek maja, czyli dokładnie 2 maja 2022 w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.

Reklama

Tym razem Met Gala świętuje drugą odsłonę dwuczęściowej wystawy Instytutu Kostiumów, a jego główny kurator – Andrew Bolton – skupi się na inkluzywności w świecie mody.

Motyw przewodni tegorocznej Met Gali to „In America: An Anthology of Fashion”. Jest to ścisłe nawiązanie do zeszłorocznego „In America: A Lexicon in Fashion”. Oba te tematy są hołdem złożonym historii mody amerykańskiej. 

- Opowieści naprawdę odzwierciedlają ewolucję amerykańskiego stylu, ale dotykają również samej pracy indywidualnych krawców i projektantów. Ekscytujące jest dla mnie to, że niektóre imiona będą dobrze znane miłośnikom mody, np. Charles James, Halston i Oscar de la Renta, ale w większości poruszymy temat tych zapomnianych, przeoczonych lub zdegradowanych osób w historii świata mody. Jednym z głównych zamierzeń wystawy jest zwrócenie uwagi na talenty i wkład tych ludzi. Wiele z nich to kobiety – mówi dla Vogue Andrew Bolton.

Pomimo tego, że tegoroczny motyw nawiązuje do tego, który przeżywaliśmy już w 2021 roku, tym razem pod lupę zostanie wzięta spuścizna mody XIX wieku.

Dress code na Met Gali 2022

Gilded glamour i white tie – czyli dress code wyjęty żywcem z przełomu XIX i XX wieku. To właśnie te dwie tendencje stworzą pole do popisu dla stylistów gwiazd podczas Met Gali. Czego zatem możemy się spodziewać? 

Jedno, czego możemy być pewni, to spektakularności! Projektanci oraz styliści z pewnością będą starali się nawiązać do bogactwa sprzed wieku - złocone obszerne suknie, diamentowa biżuteria, imponujące kroje sukni – czyli XIX wiek, proszę państwa!

 

Kto poprowadzi Met Galę 2022?

Pozostaje jedno pytanie: kto tym razem będzie miał okazję sprawdzić się w roli gospodarza Met Gali? 17 marca 2022 Vogue ogłosił, że w tym roku oficjalnie wydarzenie poprowadzą Regina King, Blake Lively, Ryan Reynolds oraz Lin-Manuel Miranda. Honorowym współgospodarzami są natomiast Tom Ford, Adam Mosseri i Anna Wintour.

Met Gala 2022 - gdzie oglądać? 

Co wydarzy się na gali? Jak co roku – to tajemnica i wszystko wskazuje na to, że tajemnicą pozostanie, bo goście po raz kolejny zostali poinformowani o zakazie używania telefonów. Jednak organizatorzy postanowili udostępnić nam namiastkę klimatu wydarzenia.

Oficjalna transmisja na żywo Met Gali zostanie poprowadzona przez Vogue. Relacja rozpocznie się 2 maja 2022 o godzinie 18:00 czasu wschodniego na platformach cyfrowych oraz social mediach magazynu (Instagramie, Facebooku oraz Twitterze).

Wywiady z gośćmi wydarzenia poprowadzą: Vanessa Hudgens, Hamish Bowles i La La Anthony.

 

.