MB&F HM9 Sapphire Vision - najdziwniejszy luksusowy zegarek na świecie 

HM9 Sapphire Vision to kultowe dzieło marki MB&F, które wywołały prawdziwy "efekt WOW" na rynku zegarmistrzowskim, przede wszystkim ze względu na nietypowy wygląd. 

Reklama

Design zegarka inspirowany był projektami awiatyką i motoryzacją lat 40. XX wieku. Jednocześnie twórcy czasomierza odnosili się do futurystycznych rozwiązań XXI wieku, łącząc wszystkie konotacje w jedną niebanalną i wyjątkową całość. Tak oto powstał czasomierz, którego kształt przypomina... głowę kosmity. 

Nowy MB&F HM9 Sapphire Vision w wersji z żółtym i białym złotem / materiały prasowe Nowy MB&F HM9 Sapphire Vision w wersji z żółtym i białym złotem / materiały prasowe

 

Widząc to zagarmistrzowskie arcydzieło, z pewnością wielu z was zastanawia się, jak korzystać z tego "cacka"? Jest dobra i zła wiadomość. Dobra jest taka, że ten zegarek funkcjonuje jak każdy inny. Ma tarcze, wskazówki i godziny. Zła wiadomość jest taka, że wspomniane elementy są mniejsze niż w zwykłych zegarkach i umiejscowiono je w innym miejscu niż zazwyczaj.

Tarcza znajduje się z boku, a nie od frontu i co ciekawe, nie jest to tylko szalony pomysł zegarmistrza, ale może mieć funkcję praktyczną. Ten typ zegarka nazywa się „zegarkiem dla kierowców”, bo można odczytać godzinę nie odrywając rąk od kierownicy.

Nowy MB&F HM9 Sapphire Vision w wersji z białym złotem / materiały prasowe Nowy MB&F HM9 Sapphire Vision w wersji z białym złotem / materiały prasowe

HM9 Sapphire Vision osadzony jest w solidnej ramie, a u jej szczytu jest znajduje się złota korona. Pozostała część składa się głównie z szafirowego szkła, dzięki czemu można podziwiać niezwykle skomplikowany mechanizm wewnętrzny.

MB&F HM9 Sapphire Vision / materiały prasowe MB&F MB&F HM9 Sapphire Vision / materiały prasowe MB&FZegarek "kosmita" MB&F wart pół miliona dolarów

Teraz kultowy czasomierz MB&F dostępny jest w kolorze żółtego złota z zielonym mechanizmem lub w kolorze białego złota z niebieskim mechanizmem. Jednak nie jest to zegarek dla każdego. Główną przeszkodą - jeśli nie przeszkadza wam nietypowy wygląd HM9 Sapphire Vision, może być jego cena. 

Nowy MB&F HM9 Sapphire Vision w wersji z żółtym złotem / materiały prasowe Nowy MB&F HM9 Sapphire Vision w wersji z żółtym złotem / materiały prasowe

490 tys. dolarów - tyle trzeba wydać, by mieć w swojej kolekcji "kosmitę" MB&F. Cóż, za tę kwotę można kupić dom, apartament, łódkę i kilka samochodów w zależności od klasy.

Nowy MB&F HM9 Sapphire Vision w wersji z żółtym i białym złotem / materiały prasowe Nowy MB&F HM9 Sapphire Vision w wersji z żółtym i białym złotem / materiały prasowe

Niezależnie od tego, z pewnością znajdą się chętni na ten unikatowy i ultraluksusowy zegarek, którego stworzenie - jak podaje marka - wymaga 350 godzin obróbki i wykończenia. Nowe modele HM9 Sapphire Vision to "cacko" dla najbardziej wymagających! 

MB&F HM9 Sapphire Vision / materiały prasowe MB&F MB&F HM9 Sapphire Vision / materiały prasowe MB&F

 Spodobał Ci się Well.pl? Zapraszamy na nasze konto na Instagramie: