Nowe perfumy Guerlain inspirowane malarstwem Henriego Matisse'a

Luksusowe perfumy to nie tylko piękny, unikatowy zapach wykreowany przez wybitnego perfumeryjnego nosa. To również niemal od początku swojej historii dekoracyjny flakon, który niejednokrotnie był dziełem sztuki.

Reklama

Te dwa aspekty w jednym przedmiocie doskonale łączy marka Guerlain, która od lat zaprasza do współpracy znanych artystów, tworząc swoje limitowane wersje zapachów. Najnowszym projektem Guerlain jest współpraca z Maison Matisse. Inspiracją do stworzenia nowego flakonu był obraz „La Musique” z 1939 roku, na którym Henri Matisse namalował dwie siedzące kobiety delektujące się muzyką. Jedna z nich gra na gitarze. Druga kontempluje każdą nutę.

Guerlain Bee Bottle Maison Matisse / materiały prasowe Guerlain Bee Bottle Maison Matisse / materiały prasowe

Warto dodać, że muzyka to jeden z motywów przewodnich w twórczości Henriego Matisse’a. W swych prostych kształtach, intensywnych kolorach i geometrycznej magii francuski malarz wielokrotnie powracał do dźwięków, tańca czy muzycznej energii.

- Henri Matisse stał się synonimem szczęścia. Swoimi uproszczonymi pociągnięciami pędzla chciał ożywić radosne emocje dla wszystkich. Kreacje w ramach tej współpracy uwalniają zatem tę samą energię, śmiałość i ciepło – komentował Mathieu Matisse - prawnuk malarza i założyciel Maison Matisse w oświadczeniu dotyczącym limitowanej kolekcji Guerlain.

Guerlain Jasmin Bonheur / materiały prasowe Guerlain Jasmin Bonheur / materiały prasowe

Guerlain Jasmin Bonheur - jaśmin i francuskie wakacje Matisse'a

W ramach współpracy z Maison Matisse w ofercie Guerlain pojawiła się zarówno kolekcja komercyjna, jak i kolekcjonerska. W tej pierwszej znajdziemy nowy zapach – Guerlain Jasmin Bonheur, którego motywem przewodnim – jak sama nazwa wskazuje – jest jaśmin. Autorką kompozycji jest Delphine Jelk, która przyznała, że inspiracją do jej stworzenia było ukochane przez Matisse’a południe Francji.

- Chcieliśmy, żeby było jasno, jasno i słonecznie – komentowała twórczyni Guerlain Jasmin Bonheur.

Guerlain Jasmin Bonheur / materiały prasowe Guerlain Jasmin Bonheur / materiały prasowe

 W środku - jak tłumaczy twórczyni perfum - znajdziemy aż trzy rodzaje jaśminu: 

- Calabria (cierpki), Grasse (pudrowy) i India (dymny) – wszystkie pozyskiwane w określonym momencie kwitnienia - dodaje słynna ekspertka. 

Jaśmin łączy się również z wonią szypru oraz ciepłą i drzewną mieszanką mchu dębowego, paczuli i wetiweru. 

Guerlain Bee Bottle Maison Matisse / materiały prasowe Guerlain Bee Bottle Maison Matisse / materiały prasowe

Guerlain dla kolekcjonerów - perfumy Bee Bottle Maison Matisse za 17 tys. dolarów

Oprócz matisse’owej kolekcji dostępnej w szerokiej dystrybucji w ofercie Guerlain pojawiła się również limitowana kolekcja zapachu - Piece Exceptionelle.

14 wyjątkowych flakonów Bee Bottle Maison Matisse została zaprojektowanych i osobiście ozdobionych przez artystkę Astrid de Chaillé, która przy ich tworzeniu mocno inspirowała się „Muzyką” Henriego Matisse’a.

Każda z litrowych Bee Bottle Maison Matisse jest numerowana, a jej koszt to 17 tys. dolarów. Wewnątrz znajduje się egzotyczny Couleur Bonheur, nowatorski zapach z nowoczesnymi nutami, będący odą do żywych odcieni palety francuskiego malarza.

Warto dodać, że to nie pierwsza limitowana seria Guerlain wypuszczona przez markę w ramach projektu L’Art et la Matière. Kilka miesięcy temu w ofercie francuskiego domu perfumeryjnego pojawiła się kolekcja inspirowana twórczością Yvesa Kleina.