Modny makijaż 2023: "Mascara cocktailing" - trend z TikToka

Jeden z najnowszych trendów na TikToku skierowany jest do wszystkich fanek makijażu. Mowa o "mascara cocktailing" - metodzie, dzięki której możecie uzyskać efekt długich, zalotnie podkręconych rzęs. Co więcej ten "tajemniczy" sposób nakładania tuszu do rzęs każdy może dostosować do własnych potrzeb.

Reklama

@rachdeoliveira

Mascara Cocktailing??? Cant believe ive never thought about doing this before!!! 👏🏼 #mascaracocktailing #mascaracocktail #makeuptip #makeuphack #makeuptips #makeuptok

♬ original sound - Rachel De Oliveira

Jak wydłużyć rzęsy? Zastosuj "Maskarowy koktajl"

"Mascara cocktailing" to metoda mieszania różnych tuszów do rzęs, którą od lat stosują wizażyści. Ten trik jest absolutnie dla każdego, niezależnie czy chcemy wydłużyć, zagęścić czy podkręcić rzęsy. Wystarczy indywidualnie dobrać różne tusze do rzęs. 

Wizażystka z Nowego Jorku, Jac­kie Pic­co­la, która pracuje przy pokazach mody, zaleca na początek dokładnie przyjrzeć się swoim rzęsom i zrozumieć, czego potrzebują najbardziej i na tej podstawie dobrać tusze dające konkretny efekt. 

- Wszyst­kie ma­my kil­ka róż­nych tu­szów do rzęs, któ­re ab­so­lut­nie ko­cha­my. Dzię­ki tech­ni­ce mie­sza­nia moż­na je na­kła­dać war­stwa­mi, aby uzy­skać lep­sze efekty - mówi makijażystka.

Mehak Oberoi, makijażystka Bobbi Brown w Indiach zdradziła też swój idealny koktajl tuszów do rzęs, którego używa od lat.

- Robię to przez całe życie. Najpierw używam wydłużającego tuszu do rzęs, a następnie pogrubiającego. W ten sposób osiągam pożądany efekt.

Jak malować rzęsy? Dwa tusze zamiast jednego 

Każdy tusz, jego formuła i szczoteczka mają przypisane sobie właściwości – niektóre wydłużają, inne rozdzielają, jeszcze inne zwiększają objętość. Kiedy uważnie zmieszamy ze sobą dwie mascary, połączymy ze sobą dwa różne efekty.

"Mascara cocktailing" pozwala uzyskać długie i uniesione rzęsy już po dwóch lub trzech warstwach (bez ich sklejania) – coś, co nie byłoby możliwe przy użyciu jednego tuszu do rzęs.

 

Gwiazdy kochają "mascara cocktailing"

Jessica Alba nie­daw­no po­dzie­li­ła się swo­im kosmetycznym koktajlem, który u niej sprawdza się najlepiej. Mikstura aktorki skła­da się z dwóch baz i wy­dłu­ża­ją­ce­go tu­szu do rzęs.

Natomiast makijażystka gwiazd, Namrata Soni na łamach indyjskiego Harper's Bazaar dradziła swój idealny "mascara cocktail". Wizażystka zaleca na początek podkręcić rzęsy zalotką: najpierw zamkniętą zalotkę trzymamy przez ok. 10 sekund blisko nasady, następnie powtarzamy tę czynność w połowie długości, co da efekt szeroko otwartego oka

Malowanie zaczynamy od tuszu, który dobrze rozdziela rzęsy, dzięki czemu unikniemy ich sklejenia. Włoski szczotkujemy zygzakowatym ruchem od nasady ku górze. Po wyschnięciu pierwszej warstwy dodajemy jeszcze dwie, dzięki czemu każda rzęsa zostanie idealnie pokryta kosmetykiem. Na koniec nakładamy w ten sam sposób jedną warstwę maskary zagęszczającej.

Jeśli zależy nam na jeszcze bardziej wyrazistym spojrzeniu, to możemy nałożyć drugą warstwę pogrubiającego tuszu do rzęs na same końcówki.

Pamiętajmy też o pomalowaniu jedną warstwą maskary dolnych rzęs.