The Lyst Index - kwartalny ranking najgorętszych marek

Platforma sprzedażowa Lyst, z której korzysta ponad 200 milionów użytkowników, publikuje co kwartał ranking z najbardziej pożądanymi markami. Zestawienie powstaje na podstawie tendencji zakupowych internautów.

Reklama

W rankingu uwzględnianych jest 20 brandów, które w mijającym kwartale cieszyły się największą popularnością. Lyst stworzyło także specjalną kategorię sygnalizującą dynamiczny wzrost zainteresowania daną marką. Znalezienie się w tym rankingu to ogromne wyróżnienie.

Magda Butrym wśród "przełomowych marek"

Najnowszy ranking Lyst jest wyjątkowy, ponieważ znalazła się w nim polska projektantka. Magda Butrym została uwzględniona w kategorii "przełomowych marek".

Platforma wskazuje kilka czynników, które miały wpływ na wzrost zainteresowania Polką. Najczęściej wyszukiwanym produktem Magdy Butrym była kwiatowa sukienka mini, dodatkowo projektantka wypuściła torebkę "Magda", która także przyczyniła się do jej sukcesu. Nie bez znaczenia jest fakt, że w projektach Magdy Butrym pojawiają się największe gwiazdy, w tym Hailey Bieber, Rihanna czy Sydney Sweeney.

W tej sekcji Polce towarzyszą nowojorska marka Khaite oraz znany belgijski dom mody Ann Demeulemeester. Trzeba jednak przyznać, że Magda Butrym zmiażdżyła konkurencję swoim 76-procentowym wzrostem wyszukiwań (dla porównania: w przypadku Khaite było to 10 procent, a Ann Demeulemeester - 17 procent).

Magda Butrym ulubioną projektantką gwiazd

Charakterystyczny kobiecy styl, fantastyczne kroje i kwiatowe motywy pojawiające się w najróżniejszej formie, sprawiły, że projekty Magdy Butrym pokochały gwiazdy.

Po stroje jej autorstwa sięgają nie tylko znani Polacy, lecz także gwiazdy światowego formatu. Lista sław, która miała na sobie ubrania od Magdy Butrym jest naprawdę długa. Andie MacDowell, Jennifer Lopez, Anna Lewandowska, Pamela Anderson, Jennifer Lawrence, Natalie Portman, Kim Kardashian, Rihanna i Lady Gaga, Hailey Bieber, czy znana z serialu "Emily w Paryżu" Lilly Collins to tylko niektóre z gwiazd, które sięgają po stroje Polki.

Magda Butrym - kim jest?

Magda Butrym to jedno z najbardziej znanych polskich nazwisk w świecie mody. Urodziła się w Zabrzu w 1985 roku i już w liceum wiedziała, że moda to jej przeznaczenie. Wybrała się na studia do warszawskiej Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. W tym samym czasie pracowała jako stylistka w TVP.

Dość szybko zaryzykowała i stworzyła markę Portofino, która jednak nie utrzymała się zbyt długo. Po jednym sezonie Magda Butrym zdecydowała się zamknąć butik, ale nie zrezygnowała z mody.

Dalsze doświadczenie zbierała w domu mody La Mania Joanny Przetakiewicz, w którym była projektantką do 2013 roku. Rok później wypuściła pierwszą kolekcję pod własnym szyldem. Od tamtej pory jej życie zawodowe jest pasmem sukcesów.