Macaulay Culkin na pokazie nowej kolekcji Gucci

Filmowa kolekcja Alessandra Michele („Love Parade”, którą zaprezentował na Hollywood Boulevard) stała się najprawdziwszą aleją gwiazd.  I właściwie wszystkiego można było się spodziewać, ale Macaulay Culkin, przechadzający  nonszalancko na pokazie Gucci dla wielu był sporym zaskoczeniem.

Reklama

Macaulay Culkin – alkohol, narkotyki i wielka miłość

Słynny gwiazdor lat 90. idealnie wpisał się w klimaty (nie)dawnego Hollywood. Niektórzy traktują ten moment jako punkt kulminacyjny całego pokazu.

Życie filmowego „Kevina” nie należało do najłatwiejszych. Nagła i wielka sława okazała się być zbyt przytłaczająca dla kilkunastoletniego dziecka. Macaulay Culkin przez lata zmagał się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu – aż do czasu, gdy w jego życiu pojawiła się Brenda Song. Para wiosną tego roku powitała na świecie pierwsze dziecko.

Teraz przyszedł czas na kolejny przełom w życiu Macaulaya Culkina. 2 listopada 2021 aktor z ogromną pewnością siebie zadebiutował na wybiegu kolekcji „Love Parade” Gucci’ego.

- Przybycie byłej gwiazdy dziecięcej, Macaulay’a Culkina, było czymś w rodzaju zwrotu akcji. Kroczył wzdłuż Hollywood Bouvard ubrany w nostalgiczną kombinację hawajskiej koszuli i kwiecistej kurtki bomber. Detale? Przyciemniane okulary w stylu lat 70. i para chodaków – pisze brytyjski Vogue.

 

Gucci wiosna-lato 2022

To nie przypadek, że Alessandro Michele – dyrektor kreatywny domy mody Gucci zabiera nas do Hollywood. Premiera długo oczekiwanego filmu „House of Gucci” zbliża się wielkimi krokami, a marka od lat związana jest ze światem filmu, muzyki czy sztuki.

W pokazie najnowszej kolekcji Gucci na sezon wiosna-lato 2022 oprócz Macaulay’a Culkina pojawiło się wiele filmowych gwiazd: Jared Leto, Miranda July, Pheobe Bridgers, Jodie Turner-Smith czy Jeremy Pope.

 

Eklektyczna kolekcja „Love Parade” została zdominowana przez nadruki z lat 70., ostre wykończenia, błyszczące suknie i awangardowe detale. Przepełniały ją stylizacje w klimacie Dalekiego Zachodu, czerwonego dywanu, a nawet w stylu pin-up. W tle wybrzmiewała składanka utworów Bjork z lat 90., a scenerię rozświetlał blask wielokolorowych neonów.

 

Czy tak właśnie widzi świat Hollywood Alessander Michele ? Projektant twierdzi, że zarówno aktorzy, jak i całe Hollywood to „idole nowej, współczesnej kosmogonii”.