LVMH niesie wsparcie ukraińskim uchodźcom

W środę 2 marca 2022 jedna z największych sieci dóbr luksusowych – LVMH – zabrała głos w sprawie agresji Rosji na Ukrainę. Koncern ogłosił przekazanie darowizny wartości pięciu milionów euro na pomoc każdemu, kto bezpośrednio lub pośrednio doświadcza konsekwencji inwazji.

Reklama

- Grupa LVMH uważnie monitoruje tragiczną sytuację na Ukrainie i stoi przy boku wszystkich poszkodowanych przez wojnę. Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa 150 pracownikom na Ukrainie i zapewnienie im niezbędnej pomocy finansowej. Dziś podjęliśmy również decyzję o przekazaniu pierwszej darowizny w wysokości pięciu milionów euro na wsparcie Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (MKCK), aby pomóc wszystkim ofiarom tego konfliktu – czytamy na Instagramie LVMH.

Grupa LVHMH rozpoczęła także akcję zbierania funduszy na rzecz ICRC, aby każdy, kto chce i ma taką możliwość, mógł wnieść swój osobisty wkład w pomoc Ukrainie. Zobowiązano się także do dostosowywania swoich działań w przypadku jakichkolwiek zmian w sprawie Ukrainy.

Francuski koncern LVMH odpowiada za rozwój wielu popularnych domów mody na świecie. Do spółki należy Dior, Louis Vuitton, Givenchy, Fendi, Tiffany&Co., Celine, Kenzo, Jimmy Choo, Marc Jacobs i 50 innych marek luksusowych.

 

Marki wycofują się ze współpracy z Rosją

Apel redakcji Vogue Ukraine zmotywował wiele marek do wycofania się z prowadzenia sprzedaży w Rosji. Za ich głosem poszły m.in. Burberry, Canada Goose, a także sklepy e-commerce Ferfetch, Mytheresa oraz sieciówka modowa H&M. Sieć LVMH póki co nie podała na ten temat żadnej informacji.

Cała Ukraina, podobnie jak i my, czeka na zdecydowane i bezprecedensowe działania gigantów mody luksusowej w sprawie wojny na Ukrainie. Swój apel zawieramy w felietonie: Wojna na Ukrainie. „Gdzie jesteś Wielki Świecie Mody?”

Okazanie sumienia i wybranie człowieczeństwa zamiast korzyści finansowych jest jedynym rozsądnym stanowiskiem, jakie można podjąć w konfrontacji z brutalnym zachowaniem Rosji. Co więcej, Vogue Ukraine apeluje do globalnego przemysłu modowego, by nie milczał w tych mrocznych czasach, ponieważ jego głos jest najsilniejszy – pisze redakcja Vogue Ukraine.