Louis Vuitton ciągle rośnie. W 2020 roku ta luksusowa marka zatrudniała 28 tysięcy pracowników, obecnie ich liczba zwiększyła się do 33 tysięcy. Na tym jednak nie koniec. Do 2025 roku firma planuje zatrudnić 9 tysięcy nowych pracowników w 60 krajach, w których obecnie działa.

Reklama

Louis Vuitton - praca szuka człowieka

Marka potrzebuje nowych pracowników na wielu płaszczyznach. Rekrutacja obejmuje stanowiska z zakresu projektowania, sprzedaży, marketingu. Pracy można szukać w dziale prawnym, w dziale zakupów. Marka  będzie zatrudniać też ludzi do pracy w fabrykach produkujących ubrania, jak również ludzi do pracy w butikach LV na całym świecie.

Aby ułatwić proces rekrutacji Louis Vuitton stworzył specjalną stronę internetową, na której znajdą się wszystkie oferty pracy. Powstała też kampania informacyjna, której celem jest wytłumaczenie, jakich pracowników dokładnie szuka Louis Vuitton.

 

Louis Vuitton odmładza i poszerza zespół

Do końca tego roku firma zamierzała zatrudnić 25 tysięcy pracowników poniżej 30 roku życia we wszystkich miejscach, w których oficjalnie działa. W ramach odmładzania się marka tylko w 2022 roku zatrudniła 5 tysięcy stażystów z różnych stron świata. Proces rekrutacji odbywał się globalnie, a teraz rekrutowanie do LV jest jeszcze prostsze, bo Louis Vuitton stworzył specjalną stronę internetową. 

Luksusowa marka jaką jest Louis Vuitton, mimo kryzysów związanych z pandemią i wojną w Ukrainie, miała bardzo dobry początek roku - w pierwszym kwartale 2022 roku zarobiła 18 miliardów euro. Marka radzi sobie również bardzo dobrze na rynku pracy. W 2021 roku firma wystawiła blisko 6 tysięcy ofert pracy, a rekrutujących zgłosiło się około 600 tysięcy.