Luksusowa biżuteria dla fanów Louis Vuitton 

Niezwykła kolekcja biżuterii Louis Vuitton zaprojektowana została przez dyrektorkę artystyczną asortymentu biżuterii i zegarków LV, Francescę Amfitheatrof. Całość została podzielona na 9 rozdziałów, z których każdy poświęcony jest najważniejszym wydarzeniom z życia założyciela marki oraz samego domu mody Louis Vuitton.

Reklama

- Ta kolekcja sprawia, że czujesz jakbyś szedł obok pana Louisa Vuittona – wyjaśniała swoją wizję w oświadczeniu marki Francesca Amfitheatrof. - To bardzo liniowy, chronologiczny zbiór, który prowadzi przez historię tego, co stworzył w swoim życiu – dodaje.

I tak, pierwszy rozdział biżuteryjnej kolekcji „Bravery” inspirowany jest narodzinami Louis Vuittona w 1821 roku. Gwiazdą tego rozdziału jest naszyjnik inspirowany rozgwieżdżonym niebem nad górami Jura we wschodniej Francji, gdzie przyszedł na świat słynny twórca kufrów. Kompozycja naszyjnika jest nieziemska, a składają się na nią: 11 tanzanitów, 12 opali, 9 tsavorytów oraz16 diamentów wyciętymi w logo Louis Vuitton.

Louis Vuitton - diamenty, szmaragdy, brylanty 

Wspomniane diamentowe gwiazdki stały się znakiem rozpoznawczym całej kolekcji i pojawiają się w wielu projektach. Są one hołdem złożonym synowi założyciela LV – Louisa George’a Vuittona, który zaprojektował legendarne logo marki.

Bardzo ciekawym rozdziałem jest również L'Aventure, nawiązujący do decyzji 13-letniej chłopca, by opuścić rodzinny dom po śmierci matki i wyruszyć w podroż do Paryża. Podróż za zajęła mu 3 lata.

- Z małego chłopca pan Louis Vuitton wyrasta na młodego mężczyznę, który przybywa do Paryża, by spełnić swoje marzenia — mówi Francesca Amfitheatrof.

Tak oto powstał kolejny naszyjnik, wysadzany 7 szmaragdami i diamentami (5,21-karatowa gruszka, 3-karatowy kwiat cięty Louis Vuitton i 1,62-karatowy okrągły diament).

Kolejne rozdziały biżuteryjnej kolekcji „Bravery” to Le Mythe, a potem La Passion, La Star du Nord i Le Tumbler, które nawiązują do niesamowitej spuścizny domu mody Louis Vuitton.

Najbardziej spektakularnym elementem jest zestaw klejnotów diamentowych ozdobionych ognistymi rubinami i zwieńczonych brylantem w kształcie gwiazdy LV.

Ostatni temat kolekcji zatytułowany jest Le Tumbler i jest najbardziej kolorowy, a punktem kulminacyjnym jest hipnotyzujący akwamaryn.

- Bravery to nie jest zbyt popularne słowo w świecie biżuterii, ale w przypadku Louis Vuitton to pojęcie będące połączeniem determinacji oraz przygody ma ogromny sens. Chcieliśmy wyrazić to poprzez kolekcję – podsumowuje Francesca Amfitheatrof.