Modne paznokcie 2023: Lipgloss nails

W zeszłym roku wprost oszaleliśmy na punkcie „glazed donut nails” promowanych przez Hailey Bieber, ale styliści paznokci postanowili nieco namieszać. Tym razem na szczycie paznokciowych trendów znajdują się „lipgloss nails”, które z pewnością przypadną do gustu miłośniczkom nieoczywistego minimalizmu!

Reklama

 

Eksperci od manicure po raz kolejny zainspirowali się czymś, co z "mani" właściwie ma niewiele wspólnego. Chodzi o połysk charakterystyczny dla błyszczyków do ust.

 

Lipgloss nails – jak wygląda ta stylizacja paznokci?

 

Nie jest tajemnicą, że zarówno świat mody, jak i urody, zrobił bardzo mocny skok w stronę szeroko rozumianej naturalności, a w tym aspekcie „lipgloss nails” wydają się niezwykle trafnym trendem.

Cała tajemnica „lipgloss nails” tkwi w tym, że w odróżnieniu od „glazed donut nails” nie bazujemy na specjalnym topie w wersji „sheer”, ale na naturalnej płytce paznokcia oraz specjalnym lakierze, który nadaje efekt delikatnego połysku.

Co ciekawe, w przypadku tej stylizacji rezygnujemy także z mocnych, wyrazistych kolorów, na rzecz subtelnych odcieni beżu, różu lub bezbarwności. Wszystko kręci się wokół natury – nawet sztuczne przedłużanie nie powinno tu wchodzić w grę, ale z tym różnie bywa.

Ważne jest natomiast to, aby zwrócić uwagę na pielęgnację dłoni oraz samych paznokci.

Modny manicure - Jak wykonać lipgloss nails w domu?

 

Właściwie na to pytanie moglibyśmy odpowiedzieć w bardzo prosty sposób: aby wykonać ligloss nails na swoich paznokciach, wystarczy je pomalować. Wchodząc jednak w rolę perfekcjonistów, wskażemy wam, co możecie zrobić, aby jeszcze mocniej podbić efekt naturalnego połysku. 

LIPGLOSS NAILS - krok po kroku: 

1. Na początku wybierz odpowiedni lakier. Jego kolor powinien być subtelny i jasny, najlepiej w odcieniu beżu lub różu.

2. Mocz paznokcie w miseczce z wodą przez około 5 minut.

3. Za pomocą szpatułki odepchnij zarastające na paznokciu skórki, a następnie pozbądź się ich za pomocą frezarki lub cążków.

4. Spiłuj delikatnie paznokcie w kształt owalu, kwadratu lub migdałka – wszystko zgodnie z Twoimi preferencjami.

5. Pomaluj paznokcie wybranym wcześniej lakierem. Pamiętaj, aby nie zalewać nim brzegów – zależy nam na jak najbardziej estetycznym efekcie.

6. Pomalowane paznokcie pozostaw do wyschnięcia.

7. Gdy paznokcie będą już suche, pomaluj je jeszcze raz, tym razem nabłyszczającym Top Coatem. Jeśli zależy Ci na mocnym efekcie, powtórz ten punkt jeszcze raz.

Ponieważ „lipgloss nails” bazują na naturalnej płytce, która niekiedy może mieć kilka wgłębień lub zarysowań, zanim zaczniemy nakładać lakier, zawsze można wcześniej zastosować bezbarwną bazę. Dzięki temu płytka stanie się o wiele gładsza!

Spodobał Ci się Well.pl? Zapraszamy na nasze konto na Instagramie: