Linda Evangelista o nieudanym zabiegu medycyny estetycznej

W latach 90. nazywano ją kameleonem przemysłu modowego. Linda Evangelista współpracowała z największymi agencjami modelek, chodziła w pokazach najsłynniejszych domów mody i czarowała przed obiektywem Stevena Meisela. Była ikoną, niedoścignionym wzorem dla wielu kobiet, które marzyli o karierze w świecie fashion. Kilka lat temu słuch o niej zaginął. Przestała pracować i zrezygnowała z prowadzenia jakiegokolwiek życia towarzyskiego. Podczas gdy jej równie sławne koleżanki przezywały wielki come back, ona milczała. Dziś powraca z wyjaśnieniami. Okazuje się, że powodem przerwania kariery był nieudany zabieg medycyny estetycznej.

Reklama

- Wiadomość tę kieruję do moich obserwujących, którzy zastanawiają się dlaczego nie ja nie pracuję, podczas gdy kariera moich koleżanek kwitnie. Powodem jest zabieg kriolipolizy, który przyniósł niespodziewany efekt. Zostałam brutalnie oszpecona – czytamy na Instagramie Lindy Evangelisty.

 

 

Kriolipoliza - efekty uboczne? 

Modelka wyjaśnia, że kriolipoliza, która uznawana jest za skuteczną alternatywę dla liposukcji chirurgicznej, wywołała u niej ogromne skutki uboczne. Zabieg przyniósł odwrotny efekt, powiększając jej komórki tłuszczowe. Linda Evangelista wyznała, że powikłania po operacji wpędziły ją w depresję i odebrały chęć do pojawiania się w mediach.

- Zabieg pogrzebał moją karierę, wpędził w głęboką depresję i sprawił, że czułam wstręt do samej siebie, do tego, jak wyglądam. W ten oto sposób stałam się introwertyczna. Jestem zmęczona życiem w taki sposób. Chciałabym wyjść z mojej kryjówki, mimo że dziś już nie wyglądam jak ja – pisze modelka.

Linda Evangelista wraca do show-biznesu? 

Szczere wyznanie Lindy Evangelisty wydaje się być początkiem wielkich zmian w życiu legendarnej supermodelki. W dobie body positive coraz więcej znanych osób decyduje się wyjawić światu swoje największe sekrety związane z poprawianiem urody i raz na zawsze pozbyć się wszelkich kompleksów. Publikacja postu Lindy Evangelisty to jedna z wielu tego typu wypowiedzi, w których gwiazdy opowiadają o skutkach ubocznych operacji plastycznych. Kriolipoliza jest w ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej, a słowa Lindy Evangelisty są formą przestrogi. Słowa wsparcia w kierunku jej wyraziły między innymi Cindy Crawford, Helena Christensen, Marc Jacobs oraz Gigi Hadid.

Modelka wystąpiła również o odszkodowanie w wysokości 50 milionów dolarów, które staną się rekompensatą za brak informacji na temat możliwości wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych.