Co łączy cołgi Leopard 2 z lamparcią modą na Instagramie?

Lamparcie cętki to jeden z najmodniejszych wzorów od dekad, który praktycznie nigdy nie wychodzi z mody. Jednak według berlińskiego stylisty Franka Petera Widla w tym momencie każdy powinien mieć w swojej garderobie chociaż jedną rzecz z tym motywem po to, by pomóc Ukraińcom w zdobyciu czołgów. 

Reklama

Instagramowy flash mob Franka Petera Wilda związany jest z bardzo głośną dyskusją na temat przekazania Ukrainie niemieckich czołgów Leopard 2. Wokół sprawy wciąż pojawia się wiele kontrowersji i jeszcze więcej znaków zapytania. Berliński stylista postanowił więc pokazać swojemu państwu, że obywatele też mają głos.

Za pomocą hashtagu #FreeTheLeopards, czyli „uwolnijcie Leopardy” oraz stylizacji, w której główne skrzypce grają właśnie lamparcie cętki, pokazał, że stoi murem z Ukraińcami, a jakiekolwiek wątpliwości związane z przekazaniem czołgów są dla niego totalną abstrakcją. W jego ślady poszła  fala użytkowników Instagrama i ukraińskich gwiazd.

Zdjęcia w lamparcich cętkach opublikowali już m.in. Jamala, TVORCHI, Lesya Nikityuk, Yuriy Gorbunov, Volodymyr Ostapchuk i Olya Polyakova.

 

#FreeTheLeopards - świat mody wspiera Ukrainę

 

Założenia flash mobu Franka Petera Wilda są proste: wystarczy ubrać na siebie jakąś część garderoby, która zawiera motyw lamparcich cętek, zrobić sobie w niej zdjęcie, a następnie opublikować przy wykorzystaniu hashtagu #FreeTheLeopards.

Według stylisty ten prosty sposób komunikacji pomiędzy światem mody i social mediów a politykami może wiele zmienić – tym bardziej, że walczymy o wspólną, lepszą przyszłość.

- Dlaczego zdecydowałem się poprzeć Ukrainę? Pytanie powinno brzmieć: jak mogę nie wspierać Ukrainy? Wojna Putina musi zostać zatrzymana. Ukraina musi sprowadzić Ukraińców z powrotem do domu. Putin nienawidzi wolności, dąży do wymazania waszej tożsamości i godności. Europa musi pomóc Ukrainie wygrać - powiedział Frank Peter Wilde w rozmowie z Fashion Week Daily.

Instagramowa inicjatywa stylisty nabiera rozpędu, a hashtag #FreeTheLeopard ma już obecnie ponad 8 tys. postów! To jak, przyłączacie się? My zdecydowanie jesteśmy na TAK!