Leonardo DiCaprio i luksusowy Patek Philippe 

Leonardo DiCaprio nie wygląda na miłośnika drogich zegarków. Na oficjalnych wydarzeniach i premierach filmowych pojawia się co prawda w dobrze skrojonych garniturach i idealnie wypolerowanych butach, ale w sytuacjach prywatnych (zwykle uwiecznianych na zdjęciach paparazzi) Leonardo DiCaprio to fan wypranego podkoszulka i jeansów. Tym bardziej zadziwił nas fakt, że to właśnie on zdecydował się na zakup nowego modelu Patek Philippe Nautilus x Tiffany .

Reklama

Leonardo DiCaprio był widziany z nowym zegarkiem Patek Philippe Nautilus x Tiffany na nadgarstku w trakcie meczu koszykówki na Los Angeles. Wybrał się na mecz Los Angeles Lakers-Portland Trail Blazers wraz z producentem filmowym Jeffreyem Katzenbergiem.

Czarny outfit Leonardo DiCaprio z pewnością miał „wmieszać” aktora w tłum, jednak turkusowa tarcza zegarka zrobiła swoje i aktor szybko został wypatrzony przez teleobiektywy paparazzi.

Patek Philippe Nautilus x Tiffany&Co. / materiały prasowe Patek Philippe Nautilus x Tiffany&Co. / materiały prasowe

Patek Philippe Nautilus x Tiffany - Święty Graal kolekcjonerów 

Dlaczego Patek Philippe Nautilus x Tiffany jest tak wyjątkowy? Otóż szwajcarski producent luksusowych czasomierzy wyprodukował TYLKO 170 sztuk swojego najpopularniejszego zegarka z cyferblatem w kolorze kultowego błękitu Tiffany, by uczcić trwającą 170 lat (sic!) współpracę między dwiema markami.

Niespodzianka jest tym większa, że Patek Philippe niecały rok wcześniej przerwał produkcję tego konkretnego modelu zegarka (Nautilus, nr ref. 5711), powodując tym samym nagły wzrost popytu na czasomierz i wielokrotny wzrost jego cen. Limitowany Nautilus nr ref. 5740 stworzony we współpracy z Tiffany stał się więc kolekcjonerską perłą, zanim jeszcze pojawił się na rynku.

Nowa wersja zegarka z ikoniczną kolorystyką Tiffany&Co.  wyjściowo jest warta 52 tys. dolarów, ale na rynku wtórnym zegarek ten sprzedawany jest nawet za miliony dolarów!

Warto również dodać, że kolejnym znanym właścicielem zegarka Patek Philippe Nautilus x Tiffany Perpetual 5740 jest Bernard Arnault, właściciel koncernu LVMH.