Lenny Kravitz nowym globalnym ambasadorem Jaeger-LeCoultre

Jeszcze w marcu podczas tegorocznej gali oscarowej Lenny Kravitz widziany był na szampańskim dywanie w superklasycznym zegarku Jaeger-LeCoultre Reverso Classic Duoface Small Seconds. Teraz już wiemy, że był to najprawdopodobniej pierwszy zwiastun współpracy między szwajcarskim producentem a Kravitzem, a jej pierwsze efekty właśnie ujrzały światło dzienne.

Reklama

"Od samego początku swojej kariery Lenny Kravitz jest wyzywająco oryginalny, zawsze podąża własną drogą i jest niezłomny w swojej artystycznej wizji. Między jego twórczością a filozofią Jaeger-LeCoultre zachodzi więc silny związek, dlatego też współpraca była naturalnym wyborem" – czytamy w informacji prasowej marki.

Kravitz to jednak rzeczywiście prawdziwy człowiek renesansu i niezwykle płodny artysta. W trakcie swojej 30-letniej kariery wydał, skomponował i wyprodukował kilkanaście płyt z pogranicza rocka, bluesa, funku i soul, a także napisał setki utworów i zagrał w pięciu filmach. Ma na swoim koncie także cztery statuetki Grammy i jedną MTV Video Music Award.

Od dzieciństwa jest też zapalonym entuzjastą zegarków, a jego zamiłowanie do czasomierzy rozpoczęło się od kolekcji jego ojca.

– Czuję niesamowity pociąg do Jaeger-LeCoultre. Sposób, w jaki marka łączy tak wysoki poziom rzemiosła w swoich zegarkach z tak niezwykłym wzornictwem i funkcjonalnością naprawdę do mnie przemawia – dodał Kravitz.

– Dzięki swojemu kunsztowi, pomysłowości i zdolności przekraczania gatunków, Lenny uosabia wartości i styl Jaeger-LeCoultre – przekonywała w oświadczeniu dyrektorka generalna marki Catherine Rénier.

Jaeger-LeCoultre Reverso Tribute Duoface Tourbillon, fot. mat. prasowe Jaeger-LeCoultre Reverso Tribute Duoface Tourbillon, fot. mat. prasowe

Ulubionym zegarkiem Kravitza jest zdecydowanie wspomniany model Reverso, który charakteryzuje się odwracaną kopertą i ponadczasowym stylem, pozostającym w modzie od 1931 r., kiedy to czasomierz po raz pierwszy ujrzał światło dzienne.

– Oprócz funkcjonalności zegarka bardzo ważny jest jego styl – jego wygląd i dopasowanie do nadgarstka. A moje czasomierze od Jaeger-LeCoultre wyglądają, jakbym nosił je od zawsze – łączą się ze mną, a ich styl jest absolutnie ponadczasowy – dodaje Kravitz.

Kampania Jaeger-LeCoultre z udziałem Lenny'ego Kravitza zostanie opublikowana w maju. Wraz z nim ambasadorką marki została Anya Taylor-Joy.